قالیباف: سد کنجانچم ایلام چهار هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

ایلام - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: چهار هزار میلیارد تومان اعتبار برای بهره‌برداری از سد کنجانچم ایلام مورد نیاز است.

به گزارش ایرنا، محمدباقر قالیباف روز دوشنبه در بازدید از سد مخزنی کنجانچم ایلام، انتقال آب در منطقه گرمسیری استان ایلام و کرمانشاه را موضوع مهمی برشمرد و افزود: این پروژه می‌تواند علاوه بر تامین آب کشاورزی و صنعت در استان تا چندین دهه آب منطقه را نیز تامین کند.

وی بر تزریق اعتبار چهار هزار میلیارد تومانی برای تکمیل این پروژه تاکید کرد و اظهار داشت: این پروژه با تزریق اعتبار از صندوق توسعه ملی با دستور مقام معظم رهبری، پیشرفت خوبی داشته است.

قالیباف با بیان اینکه تاکنون ۱۰ میلیارد دلار برای این پروژه هزینه شده است، ادامه داد: هم اکنون دولت و مجلس مصمم هستند رقم مورد نیاز برای بهره‌برداری از این پروژه را تامین کنند تا پروژه به طور کامل به بهره‌برداری برسد.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خسارتی که از عدم بهره‌برداری این پروژه به دلیل حجم بالای سرمایه‌گذاری تحمیل خواهد شد بیشتر از رقم مورد نیاز برای تکمیل پروژه است.

وی تاکید کرد: این پروژه قابلیت زیر کشت رفتن ده‌ها هزار هکتار زمین را دارد و به همین دلیل امیدواریم بخش مهمی از چهار هزار میلیارد تومان مورد نیاز این پروژه را امسال تامین کنیم تا این پروژه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به گزارش ایرنا، رییس مجلس شورای اسلامی صبح دوشنبه وارد استان ایلام شد و مورد استقبال استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

محمدباقر قالیباف با هدف نظارت میدانی بر حوزه های انتخابیه استان ایلام، گفت و گو با مردم و پیگیری مطالبات آن‌ها دقایقی پیش وارد فرودگاه ایلام شد.

وی پس از ورود به فرودگاه ایلام به منظور بازدید از روند احداث تونل بزرگ کبیرکوه که به عنوان بزرگ ترین تونل جاده ای کشور در حال احداث است، به شهرستان آبدانان عزیمت کرد.

قالیباف همچنین در این سفر یک روزه به شهرستان مهران عزیمت کرده تا در منطقه امیرآباد از روند اجرای طرح سامانه گرمسیری در محدوده استان ایلام بازدید کند.

بازدید از روستای شله کش از توابع شهرستان چرداول سومین برنامه سفر رییس مجلس شورای اسلامی به استان ایلام است.

حضور در گلزار شهدای شهر ایلام و نشست با فعالان فرهنگی و جهادی نیز در سفر محمدباقر قالیباف به استان ایلام پیش بینی شده است.

آخرین برنامه سفر رییس مجلس شورای اسلامی به ایلام شرکت در جلسه جمع بندی است و پس از آن قالیباف استان را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha