استفاده مالزی از هواپیماهای بدون سرنشین برای ردیابی مبتلایان به کرونا

تهران- ایرنا - پلیس مالزی اعلام کرد برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا در مکان های عمومی، از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از نشریه «گاردین»، خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) با اعلام این خبر افزود: پلیس این کشور با بکارگیری هواپیماهای بدون سرنشین افرادی را که تب داشته باشند و در مکان های عمومی حاضر شوند، شناسایی می کند.

این هواپیماها قادر به شناسایی افراد از ۲۰ متری سطح زمین هستند و با فرستادن نور قرمز حضور این افراد را  به مقامات هشدار می دهند.

مالزی از هفته گذشته وارد قرنطینه سراسری شده است و تلاش می کند روند افزایشی ابتلای روزانه به ویروس کرونا را متوقف کند. تا پایان ماه مه شمار مبتلایان به این ویروس به بیش از ۹ هزار نفر در روز رسید. 

با وجود کاهش روزانه ابتلا به ویروس کرونا « نور هیشام عبدالله » رئیس کل بهداشت مالزی هشدار داد، اکثریت مبتلایان جدید به دلیل ظهور گونه های جهش یافته و خطرناک تر این ویروس بیمار می شوند. وی در ادامه مردم را به ماندن در منزل ترغیب کرد. 

براساس قوانین جدید محدودیت ها، تنها دو نفر از اعضای یک خانواده مجازند برای انجام کارهای ضروری از خانه خارج شوند و مدارس و مراکز خرید تعطیل شده اند. 

پلیس مالزی اخیرا هشدار داده بود که ممکن است از هواپیماهای بدون سرنشین برای اعمال محدودیت های مسافرتی و آمد و رفت نیز استفاده کند. 

چین سال گذشته از شیوه ای مشابه برای کنترل این بیماری استفاده کرده بود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha