۱۷ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84356803
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرهای کوتاه شهرداری سنندج

سنندج- ایرنا- آغاز عملیات احداث بیش از۱۰ هزارمترمربع فضای سبز در شهرک بهاران، حذف چراغ‌های افقی تاب پیاده‌راه فردوسی با مجوز دستگاه طراح و آغاز عملیات احداث خیابان ۱۶ متری چند خبرکوتاه از شهرداری سنندج است.

به گزارش ایرنا، مدیرشهرداری ناحیه ویژه بهاران سنندج در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در راستای توسعه سرانه فضای سبز و بهسازی معابر سطح ناحیه عملیات احداث حریم سبز خیابان پیروزی در سالجاری آغاز شده است.

عابدین لطفی با اشاره به آغازعملیات احداث بیش از ۱۰ هزار مترمربع  فضای سبز در شهرک بهاران افزود: تکمیل و اصلاح فضای سبز بلوار ۲۲ بهمن حدفاصل سه راه پاوان تا ابتدای خیابان بوستان به متراژ ۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع یکی از این معابر است.

وی ۲۰۰ مترمربع کف‌سازی پیرتاژ، ۸۵۰ مترمربع کف سازی به صورت موزاییک،یک هزار و ۴۰۰ مترطول جدول کاری،احداث دیوار دایره‌ای بزرگ از سنگ پیرتاج به ارتفاع ۵۰ سانتی متر و کاشت ۴۵ اصله نهال را از جمله اقدامات انجام شده برای تکمیل عملیات احداث فضای سبز این بلوار اعلام کرد.

مدیرشهرداری ناحیه ویژه بهاران سنندج همچنین به احداث پنج هزار مترمربع فضای سبز در بلوار حمدی بالاتر از دلتای دانشجو اشاره کرد و گفت: مساحت فضای سبز آن سه‌هزار مترمربع بوده و ۲ هزار مترمربع کف فرش با موزاییک و۷۰۰ متر جدول‌گذاری برای تکمیل آن انجام می‌شود.

وی یادآور شد: عملیات احداث حریم سبز بلوارحمدی روبروی کتابخانه برهان عالی با متراژ سه‌هزار و ۲۰۰ مترمربع نیز با مساحت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع فضای سبز، اجرای ۲ هزار مترمربع کف فرش موزاییک و ۷۰۰ متر طول جدول‌گذاری نیز آغاز شده است.

لطفی افزود: نصب هشت عدد نیمکت، ۶سطل زباله پارکی و تامین و اجرای روشنایی با ۲ عدد تاور ۹ متری وکاشت ۶۵ اصله درخت برای تکمیل عملیات احداث فضای سبز انجام خواهد شد.
 

حذف چراغ‌های افقی تاب پیاده‌راه فردوسی با مجوز دستگاه طراح

معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج در پی مصدوم شدن یکی از شهروندان در پیاده راه فردوسی به علت نسب چراغ های افقی تاب گفت: تمام فعالیت‎های عمرانی اجرا شده در این طرح اعم از نوع و جنس سنگ و روشنایی این طرح براساس طرح مشاوراجرا شده است.
خبرهای کوتاه شهرداری سنندج

بهزاد ریحانی‌فرد افزود: در طرح ارائه شده توسط مشاور تعدادی چراغ افقی تاب جهت روشنایی و جداسازی مسیر سواره‌رو اضطراری از پیاده‌رو تعبیه شده است که باعث شدکه به یکی از شهروندان صدماتی وارد شود.

وی اضافه کرد: شهرداری در راستای جلوگیری از به وجود آمدن مخاطراتی برای شهروندان، تعداد ۴۰۰ گلدان (فلاورباکس) را در کنار چراغ‌های افقی تاب تعبیه کرده است.

معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج تاکید کرد: برای برداشتن چراغ‌های تعبیه شده در پیاده راه فردوسی و یا هرگونه تغییرباید مجوز دستگاه طراح اخذ شود و در راستان مکاتبات لازم با دفتر فنی انجام شده و در صورت تشخیص و اخذ مجوز نسبت به برداشتن چراغ‌های افقی تاب اقدام خواهد شد.
 

آغاز عملیات احداث خیابان ۱۶ متری در سنندج

مدیرشهرداری منطقه سه سنندج گفت: شهرک ساحلی یکی از شهرک‌های اقماری است که بسیاری از تعاونی‌های تازه احداث شده در آن واقع شده است که با توجه به وسعت و گسترش این شهرک و به منظور ایجاد دسترسی‌های جدید در آن احداث خیابان‌های جدید در دستور کار قرار گرفت.
خبرهای کوتاه شهرداری سنندج

عطاءالله ساعدموچشی با اشاره به آغازعملیات احداث خیابان ۱۶ متری جهت اتصال شهرک شهرداری به  بلوار ساحلی در سنندج اظهار داشت: طول این خیابان ۵۰۰ متر و عرض آن ۱۶ متر شامل ۹ متر سواره رو و طرفین ۲ معبر سه و نیم متری است.

وی اضافه کرد: مساحت کل این پروژه هشت‌هزار مترمربع بوده و چهارهزار و ۵۰۰ مترمربع زیرسازی و آسفالت و سه‌هزار و ۵۰۰ مترمربع پیاده‌روسازی نیز جهت بهسازی مسیر پروژه انجام  خواهد شد.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha