۱۷ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 1101
کد خبر: 84356767
۰ نفر

برچسب‌ها

سجادی: در چهار رشته شانس کسب مدال داریم

تهران-ایرنا- سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی‌های المپیک توکیو، گفت: در چهار رشته شانس ٧٠ درصدی کسب مدال داریم.

به گزارش ایرنا؛ سید نصرالله سجادی امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری اظهار داشت: با توجه به پروتکل‌های میزبان و امنیت ورزشکاران اگر آزمایش کرونای یک فرد مثبت شود، ۱۵ روز قرنطینه خواهد شد. البته تا امروز مشکل حادی برای کاروان اعزامی ایران پیش نیامده و آمادگی لازم را برای حضور در این رویداد داریم.

وی افزود: تمام پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل رعایت می‌شود و فدراسیون پزشکی ورزشی هم نظارت کامل دارد.

سجادی تصریح کرد: در کشتی آزاد و فرنگی، وزنه‌برداری، تکواندو و سابر تیمی؛ ۷۰ درصد شانس کسب مدال داریم. در وزنه‌برداری هنوز سهمیه‌ها مشخص نشده و نمی‌توان چیزی را پیش بینی کرد.

وی درباره تکلیف سهمیه وزنه برداری گفت: در این راستا چیزی اعلام نشده و فدراسیون جهانی در حال بررسی است.

سرپرست کاروان اعزامی در پاسخ به سوالی درباره انتخاب پرچمدار، عنوان کرد: پرچمدار هفته آینده در نشست ستاد معرفی خواهد شد.

سجادی گفت: مراسم افتتاحیه با اعلام میزبان به صورت محدود برگزار خواهد شد. تمام دستورالعمل‌هایی که ارائه شده رعایت خواهد شد. تیم‌های شرکت کننده در حالت قرنطینه هستند و فقط می‌توانند به محل تمرین و مسابقه بروند. رشته‌هایی که در اطراف توکیو هستند مثل قایقرانی و دوچرخه‌سواری حق ندارند به دهکده ورزشکاران بیایند و باید در همان محل در نظر گرفته شده مستقر شوند.

وی درباره کادرپزشکی گفت: در ٢ دوره ١٢ روزه، کادر پزشکی در توکیو حضور دارند که برای نخستین بار این اتفاق می‌افتد.

سرپرست کاروان گفت تا ٣١ خرداد تکلیف نفرات اعزامی مشخص و پس از ٤٨ ساعت به میزبان اعلام می‌شود.

سجادی گفت: بر اساس پیش بینی‌ها وزیر ورزش ٩ مرداد به توکیو اعزام می‌شود و غیر ورزشی به این رویداد اعزام نمی‌شود.

همچنین، سیدرضا صالحی‌امیری در پاسخ به این سوال که کمیته سطح توقع مدال از کاروان را از فدراسیون‌ها خواسته است، گفت: کمیته المپیک هیچ فشاری در این زمینه وارد نکرده و ابلاغی هم به فدراسیون ها نداده است.

سجادی در تکمیل صحبت رییس کمیته المپیک گفت: در مرحله اول خوب ظاهر شدن تیم اعزامی مهم است و مدال در مرحله بعدی است.

سجادی درباره اینکه با وجود کسب سهمیه بریمانلو در جودو، چرا نام وی در کاروان ایران نیست و آیا وی زیر پرچم IOC در المپیک شرکت می‌کند، گفت: تا امروز از طرف فدراسیون جهانی جودو سهمیه بریمانلو اعلام نشده است. هر کسی سهمیه کسب کند هم به میزبان و هم به کمیته‌های کشورها اعلام می‌شود.

وی افزود: اما چیزی به ما اعلام نشده است. چون سهمیه کسب نکرده است نمی تواند زیر پرچم IOC هم  شرکت کند.

سرپرست کاروان درباره  اینکه آیا تمهیداتی برای اعضای کاروان بعد از برگشت و انجام تست کرونا در نظر گرفته شده است گفت: در جریان بازی ها مدام از ورزشکاران و اعضای کاروان تست گرفته می شود.

وی در باره بحث روانی ورزشکاران می گوید: آمادگی روانی باید زودتر از آمادگی جسمانی آغاز شود و به زمان بیشتری نیاز دارد، فدراسیون ها و مربیان در این زمینه هوشیار هستند.

سجادی در مورد محدودیت های کرونایی و احتمال مشکل روحی و روانی برای ورزشکاران به واسطه قرنطینه گفت: شرایط برای همه یکسان است، یکی از مواردی که در تمام نشست ها مورد بحث است کووید ١٩ است، مربیان ما بیگانه نیستند، سابقه ذهنی من می‌گوید در ادوار قبل هم دغدغه ورزشکاران در جریان بازی ها حضور در تمرین و مسابقات بود، فقط در ادوار قبل ورزشکاران ازاد بودند و این دوره محدود هستند، فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاید اما باز هم روی آن فکر می کنیم

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha