۱۹ کتابفروشی همدان در طرح بهارانه کتاب مشارکت دارند

همدان - ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از آغاز طرح «بهارانه کتاب ١٤٠٠» همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: ۱۹ کتابفروشی در همدان و ملایر در این طرح مشارکت دارند.

 «احمدرضا احسانی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در «بهارانه کتاب ١٤٠٠» سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۲۰۰ هزار تومان است و خریداران می‌توانند از ١٧ تا ٢٣ خردادماه با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح‌، کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با یارانه ٢٠درصدی خریداری کنند.

وی با تأکید بر اینکه در این دوره از طرح کتاب ۱۹ کتاب فروشی از استان ثبت نام کرده‌اند؛ گفت: از این تعداد ۱۶ کتابفروشی در همدان و سه کتاب فروشی در ملایر فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: اسامی و مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح بهارانه کتاب ١٤٠٠، به تفکیک هر شهر، در سایت طرح های فصلی کتاب قابل مشاهده است.

به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می کند.

در این طرح کتابفروشی هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند.

این طرح هفدهمین دوره از برگزاری طرح‌های فصلی کتاب است، در آخرین دوره که زمستانه کتاب ۱۳۹۹ بود، ۹۳۶ کتابفروشی از سراسر کشور در این طرح مشارکت فعال داشته‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha