۱۷ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۹
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84356644
۰ نفر

برچسب‌ها

بحران کرونا و کاهش سرمایه گذاری خارجی در اروپا

تهران- ایرنا- به دنبال پیامدهای اقتصادی بحران شیوع کرونا، سرمایه گذاری خارجی در اروپا همچنان سیر نزولی دارد ولی در این میان فرانسه برای دومین سال متوالی همچنان مقصد اول اروپا برای جذب سرمایه گذاران خارجی است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، روزنامه فرانسوی اوئست فرانس نوشت: حجم سرمایه گذاری خارجی در اروپا در سال گذشته (۲۰۲۰ میلادی) با ۵ هزار و ۵۷۸ پروژه در مقایسه با ۶ هزار و ۴۱۲ پروژه در سال ۲۰۱۹ میلادی، با کاهش ۱۳ درصدی مواجه بوده است.

این روزنامه فرانسوی افزود: اگرچه فرانسه در سال گذشته (۲۰۲۰ میلادی) با کاهش ۱۸ درصدی سرمایه گذاری خارجی به خصوص در صنایع آسیب دیده از کرونا از جمله هوانوردی، اتومبیلرانی و گردشگری در مقایسه با کاهش  ۱۲ و ۴ درصدی به ترتیب در انگلیس و آلمان سیر نزولی به خود گرفته و نگرانی مقامات دولت این کشور را برانگیخته، اما همچنان در جایگاه نخست کشورهای اروپایی در سرمایه گذاری خارجی قرار دارد.

روزنامه فرانسوی لوپریزین نیز نوشت: فرانسه با ۹۸۵ پروژه سرمایه گذاری خارجی در برابر ۹۷۵ پروژه در انگلیس و ۹۳۰ مورد در آلمان به دلیل اقدامات حمایتی صورت گرفته از مشاغل آسیب دیده از کرونا و ارائه برنامه بهبود اقتصادی همچنان در صدر کشورهای اروپایی در جذب سرمایه گذاری خارجی قرار دارد.

روزنامه فراسوی اوئست فرانس در ادامه نوشت: اما آمارها و داده ها حکایت از تاثیر طولانی مدت بحران شیوع کرونا بر سرمایه گذاری خارجی دارد، چرا که پروژه های سرمایه گذاری خارجی به سرعت قابلیت بازگشت به اروپا را ندارند.

برونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه تصریح کرد: کاهش مالیات بر عایدی سرمایه و درآمد واحدهای تولیدی منجر به ایجاد یک سیستم مالیاتی جدید با ثبات و جذاب برای شرکت های تجاری شده است.

فرانسه با بیش از ۵ میلیون و ۷۱۲ هزار مورد ابتلا به کووید-۱۹ و بیش از ۱۰۹ هزار نفر جانباخته ناشی از آن در جایگاه چهارم جهان و رتبه نخست اروپا قرار دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha