خاموش کردن حتی یک لامپ در تامین برق شهری موثر است

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: خاموش کردن فقط یک لامپ ۳۰ واتی توسط یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک مشهدی باعث صرفه جویی ۴۵ مگاواتی می شود که معادل تامین برق یک شهر بزرگ خراسان رضوی در شبانه روز است.

محمدرضا رمضانی روز دوشنبه در بازدید نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی از امور دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق این شهر افزود: در روزهای نخست طی سه هفته گذشته به دلیل برخی بی نظمی ها، خاموشی برای مشترکان خانگی در مشهد اعمال شد اما در هفته کنونی به دلیل برنامه ‌ریزی لازم، خاموشی برای مشترکان خانگی اعمال نمی شود ضمن این که برای مراکز حساس شهر از جمله بیمارستان ها و مراکز درمانی به هیچ وجه خاموشی نداشته و نداریم.

وی اضافه کرد: مردم مشهد طی سال‌های اخیر عادت به خاموشی نداشته اند در عین حال برخی خاموشی‌ها ناشی از اتفاقات و حوادثی است که در شبکه روی می دهد یا اتفاقاتی است که موردی بوده و داخل مجتمع های آپارتمانی روی می دهد و ارتباطی به شرکت توزیع نیروی برق مشهد ندارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مشهد با قدردانی از همراهی مردم در صرفه جویی و مدیریت مصرف برق گفت: ۴۵۵ فیدر توزیع، پنج هزار و ۷۹۸ کیلومتر خطوط فشار متوسط هوایی، ۸۴۴ کیلومتر خطوط فشار متوسط زمینی، هشت هزار و ۴۱۷ کیلومتر خطوط فشار ضعیف هوایی، هزار و ۸۶۶ کیلومتر خطوط فشار ضعیف زمینی در شهر مشهد وجود دارد و مصرف برق مشهد با توجه به این که ۸۰ درصد مشترکان ما در بخش خانگی هستند از روند منطقی برخوردار است.

رمضانی ضمن تشریح ویژگیها و نقش امور دیسپاچینگ توزیع برق مشهد و شرایط شکننده برق در مشهد افزود: با تغییر ساعات کاری ادارات، هماهنگی با بخش کشاورزی صنایع و تجاری و همچنین با همکاری خوب مردم شهر، امید است که مشترکان خانگی دچار خاموشی نشوند.

وی ادامه داد: هم اکنون تمامی تعمیرات شبکه های فشار متوسط به صورت برق‌دار و فرمان از نزدیک انجام می شود و افزون بر این در شهر مشهد حدود هزار و ۵۰۰ نقطه کلید اتوماسیون کنترل از راه دور نصب است که امکان بسیار خوبی برای رزمایش مدیریت مصرف برق ایجاد کرده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید، آن را فرصت خوبی برای مشاهده تلاشهای کارکنان توزیع برق مشهد دانست و گفت: در شرایط اوج مصرف و وضعیت تولید و توزیع برق تلاش شده است که حداقل خاموشی‌ها در بخش خانگی، صنایع و کشاورزی رخ دهد.

حجت الاسلام محمدحسین حسین زاده بحرینی افزود: شرکت توزیع نیروی برق مشهد با میزان محدودی از برق که در اختیار دارد در برابر مصرف فزاینده انرژی در شهر مشهد امور را خوب مدیریت کرده است و عملیات خط گرم آن هم با شبکه برق دار حاکی از حساسیت این شرکت به خاموشی ها و تلاش برای به حداقل رساندن آنها در شهر مشهد است.

تعداد مشترکان شرکت توزیع برق مشهد یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر و طول شبکه آن نیز حدود ۱۷ هزار کیلومتر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha