علی مرادخانی معاون سابق هنری وزیر فرهنگ درگذشت

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تائید درگذشت علی مرادخانی معاون سابق امور هنری این وزارتخانه، گفت: وی لحظاتی پیش بر اثر بیماری کرونا دارفانی را وداع گفت.

مجید فروغی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تسلیت درگذشت علی مرادخانی معاون پیشین امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: وی مدتی پیش بعلت ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری و روزهای گذشته به کما رفته بود، که لحظاتی پیش درگذشت.

وی ادامه داد: زنده یاد مرادخانی یک ماه پیش به کرونا مبتلا و به مدت سه هفته در بیمارستان بستری شده بود.

زنده یاد علی مرادخانی که معاونت سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ عهده دار بود، فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی از دانشگاه تهران است. وی پس از اتمام تحصیلات خود در سمت‌های مختلف مدیریتی نیز حضور داشته که از آن جمله می‌توان به مدیریت تولید فیلم و عکس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۶۳ تا ۱۳۶۵)، مدیریت همکاری‌های سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷)، مدیر مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶)، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۷۳ تا ۱۳۸۷)، مدیریت موزه موسیقی (۱۳۸۷ تاکنون) اشاره کرد.

تاسیس خانه موسیقی ایران با همکاری هنرمندان موسیقی، مدیر تولید مجموعه زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان (امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، نیز برخی دیگر از فعالیت‌های زنده یاد مرادخانی را تشکیل می‌دهند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) درگذشت این مدیر فرهنگی را به خانواده وی و همچنین اهالی فرهنگ و هنر و رسانه تسلیت می‌گوید.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha