تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران برابر تیم عراق به پیروزی دست یافت

کیش - ایرنا - تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران در دومین دیدار دور مقدماتی مسابقات فوتبال انتخابی المپیک ۲۰۲۲ ناشنوایان برابر تیم عراق به پیروزی رسید.

به گزارش ایرنا، در سومین روز از مسابقات فوتبال انتخابی المپیک ۲۰۲۲ ناشنوایان و در گروه A مسابقه تیم های ملی ایران و عراق از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه عصر جمعه در جزیره کیش پیگیری شد و با نتیجه ۲ بر صفر به نفع ایران به  پایان رسید.

ایران برای کسب جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۲ ناشنوایان نیازمند برد این مسابقه بود که با تلاش تیمی و گل زنی عبدالمهدی هاموری و علیرضا بسیج این پیروزی محقق شد، بسیج گل دوم ایران را از نقطه پنالتی به ثمر رساند.

در گروه B نیز تیم ازبکستان با نتیجه پرگل ۱۰ بر صفر تیم افغانستان را شکست داد و تیم کره جنوبی پنج بر یک از سد تیم تایلند گذشت.

در ادامه این دیدارها روز سه شنبه ۱۸ خرداد ماه در مرحله نیمه نهایی تیم ایران به مصاف تیم کره جنوبی می رود و تیم های ازبکستان و عراق رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند.

هم اکنون ازبکستان با سه برد و ۹ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و کره با ۲ برد ۶ امتیازی، ایران با یک برد و یک تساوی چهار امتیازی، عراق و تایلند هر کدام با یک برد سه امتیازی هستند و مالزی نیز با یک تساوی یک امتیازی است و افغانستان نیز با صفر امتیاز در قعر جدول قرار دارد.

رقابت های انتخابی فوتبال ناشنوایان آسیا و آقیانوسیه ساعت ۱۸ عصر چهارشنبه۱۲ خرداد با حضور هفت تیم برتر این مناطق در جزیره کیش آغاز شد.

هفت تیم حاضر در این رقابت ها در قالب ۲ گروه به صورت ضربدری برای کسب جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۲ به مصاف هم می روند که در گروه A این مسابقات ایران، عراق و مالزی و در گروه B نیز تیم های ملی کره جنوبی، تایلند، ازبکستان و افغانستان همگروه هستند.

تیم های اول تا چهار به صورت همزمان در ۲۱ خرداد برای کسب مقام قهرمانی و رده بندی با هم رقابت خواهند کرد و سه تیم برتر این مسابقات در نهایت جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ ناشنوایان جهان را دریافت می کنند.

کیش دارای  ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و ۴ برابر میزان جهانی است‌.

هم اکنون ۳۸ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.

جزیره کیش هم اکنون ۴۳ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۸ کیلومتری کرانه باختری ایران واقع شده است.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha