۱۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۰۴
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 84356373
۰ نفر

برچسب‌ها

دونده رومانیایی برنده مسابقات بین المللی دو ماراتن بلگراد شد

بلگراد- ایرنا- «سیلویو ستویکا» دونده رومانیایی در مسابقات بین المللی دو ماراتن بلگراد در بخش مردان با دویدن مسافت ۴۲ کیلومتر و ۱۹۵ متر در زمان ۲ ساعت و ۳۴ دقیقه و ۴۳ ثانیه به مقام نخست سی و چهارمین دوره این رقابت‌ها دست یافت.

به گزارش ایرنا، همچنین «مارکو یانکوویچ» از صربستان با زمان ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه و ۱۵ ثانیه و «نیکولائوس سانتیس» از یونان با ۲ ساعت و ۴۸ دقیقه و ۵۲ ثانیه مقام‌های دوم و سوم را در این رقابت‌ها بدست آوردند.

در قسمت زنان نیز  «نونا یووانوویچ» از صربستان با دویدن مسافت یاد شده در زمان سه ساعت و ۱۲ دقیقه و ۲۷ ثانیه به مقام نخست رسید.

سی و چهارمین دوره مسابقه بین المللی دو ماراتن بلگراد روز یکشنبه ۱۶ خرداد با حضور بیش از پنج هزار دونده در رده‌های بیش از ۴۲ و ۲۱ کیلومتر از کشورهای مختلف در خیابان‌های پایتخت صربستان آغاز شد.

مسابقات بین المللی دو ماراتن سنتی بلگراد که بزرگترین رویداد ورزشی در صربستان است، هر سال با حضور هزاران ورزشکار داخلی و خارجی در رده‌های مختلف برگزار می‌شود.

در این دوره از مسابقات در مسافت ۴۲ و ۲۱ کیلومتری به ترتیب بیش از یک و چهار هزار دونده به رقابت پرداختند.

در این دور از مسابقات بین المللی ماراتن بلگراد به دلیل اقدامات اپیدمیولوژیکی ناشی از بیماری همه گیر کووید ۱۹ و همچنین توصیه‌های برگزارکنندگان، تعداد کمتری از شهروندان حضوری این رقابت‌ها را تماشا کردند.

سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی ماراتن بلگراد با شعار "بدون موانع" برگزار شد و برای اولین بار در تاریخ این مسابقات، مسابقه دو "رضایت بخش" به مسافت پنج کیلومتر که در دوره‌های گذشته برای عموم مردم در سنین مختلف برگزار می‌شد، انجام نگرفت، اما در مقابل رقابتی با شعار "پیاده روی برای لذت" برای افراد معلول برگزار شد.

بیش از ۱۵۰ خبرنگار داخلی و خارجی این رویداد ورزشی را از بلگراد پوشش خبری دادند.

تدابیر امنیتی شدیدی از سوی پلیس صربستان در تمامی مسیر مسابقه به اجرا گذاشته شده بود.

سال گذشته مسابقه بین المللی دو ماراتن بلگراد به دلیل شیوع بیماری همه گیر کرونا برگزار نشد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha