توجه به محیط زیست از اهمیت روزافزونی برخوردار است

قم ـ ایرنا ـ استاندار قم در پیامی به مناسبت هفته محیط زیست تاکید کرده است: امروزه و با گسترش روند صنعتی شدن کشورها، توجه به مسائل زیست‌محیطی به عنوان یکی از چالش‌های مهم و  عامل تاثیرگذار بر حیات بشر، از اهمیت روزافزونی برخوردار می‌باشد.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی استانداری قم، در پیام بهرام سرمست آمده است: این مساله در کشور ما نیز دارای اهمیت مضاعف بوده و در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه‌ریزی‌ها، اقدامات و تلاش‌های بسیار خوبی در راستای حفظ و صیانت از  محیط زیست و سامان‌بخشی به معضلات این حوزه انجام گرفته است.

در این پیام آمده است: در یک دهه گذشته و به ویژه با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، محیط زیست به عنوان یکی از اولویت ها و دغدغه های جدی مردم و مسئولان مطرح شده و با بروز و ظهور آثار مخرب کم توجهی به مسایل زیست محیطی در کشور، تلاش و اهتمام برای مقابله با بحران ها و چالش های زیست محیطی مضاعف شده است.

در این پیام بیان شده است: در استان قم نیز  همسو با ایجاد تحولات اساسی در امر حفاظت از محیط زیست در کشورمان، اقدامات و تلاش‌های همه جانبه ای در این حوزه شکل گرفته و با تغییر نگاه و رویکرد نسبت به مسائل زیست محیطی، برنامه ها و اقدامات جدی در دستور کار قرار گرفته است که امیدوارم در آینده نیز همچنان پرقدرت و پرتوان ادامه داشته باشد.

در این پیام افزوده شده است: بدون شک استان قم به دلیل قرار گرفتن در انتهای حوزه آبخیز و خشکسالی های مستمر در دهه های گذشته و افزایش روزافزون جمعیت و شکل گرفتن انبوه واحدهای صنعتی در جغرافیایی کوچک، دارای اکوسیستم حساس و شکننده ای است که فراتر از تصمیمات استانی، باید مورد توجه و رسیدگی مسئولان و تصمیم‌گذاران ملی قرار بگیرد.

استاندار قم در این پیام بیان کرده است: در پایان فرارسیدن هفته محیط زیست و پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور را به تمامی مسئولان، صاحبنظران، فعالان و دوستداران این عرصه خطیر و حساس تبریک عرض نموده، از همت و تلاش های مجاهدانه و مخلصانه ایشان به ویژه کارشناسان و فعالان زیست محیطی استان قم صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم.

۱۷ تا ۲۳ خرداد به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha