ایران اسلامی با تاسی از مکتب اهل بیت در مسیر تحول گام بر می دارد

اصفهان - ایرنا - امام جمعه شهرستان خور و بیابانک گفت: امروز جمهوری اسلامی با تاسی از فرهنگ اسلام ناب و سیره و منش اهل بیت (ع) در مسیر تمدن نوین اسلامی و تحول گام بر می‌دارد.

حجت الاسلام سعید جاویدی روز یکشنبه در مراسم سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: حضرت امام جعفر صادق (ع) تحولی بزرگ در ماندگاری و استواری دین مبین اسلام ایجاد کرد و مکتب تشیع مدیون تلاش‌ها و زحمات آن امام همام است.
وی افزود: زندگی پربرکت امام صادق (ع) به مخصوص از بعد علمی، فرهنگی، بعد سیاسی و مبارزاتی آن حضرت باید سرلوحه زندگی بشریت قرار گیرد.
وی به تبیین زندگانی آن حضرت پرداخت و گفت: ایشان به مردم توصیه می‌کردند با یکدیگر وحدت داشته باشند و خود نیز با دیگران مدارا می‌کردند.
امام جمعه شهرستان خور و بیابانک افزود: امام صادق (ع) علم، دانش، جهاد و بصیرت را بر اساس ایمان و تقوا همواره سفارش می‌کردند.
وی خاطرنشان کرد: امروز عزت و عظمت ما در گرو پیروی از سبک و سیره زندگانی اهل بیت (ع) است و با همین سیره و منش باید چهره واقعی اسلام ناب را به جهان عرضه کنیم.
حجت الاسلام جاویدی ادامه داد: جهان اسلام وارث نظام علمی بنیانگذار فقه جعفری است که در مقابل تمام زورگویان و مستکبران ایستاده است.
وی افزود: امام جعفر صادق (ع) با تربیت چهار هزار شاگرد در تمامی رشته‌های حدیثی، اعتقادی، کلامی، فقه و طب راهگشای انسان در زندگی دنیوی و اخروی است که مسیر زندگی را برای انسان‌ها خدایی و الهی کرد.

وی با بیان اینکه ائمه اطهار هیچ گاه از مساله مهم امر به معروف و نهی از منکر و دیگر وظایف خود فروگذاری نکردند گفت: ائمه اطهار (ع) در طول حیات و زندگی با برکت خود به رغم ظلم و خفقانی که حاکمان ظالم  اعمال می‌کردند.
امام جمعه شهرستان خور و بیابانک افزود: حضرت
امام صادق (ع) فردی بسیار راستگو و ساده زیست بوده است و بسیار انفاق می‌کردند و به کسب روزی حلال اهمیت فراوان می‌دادند، اقدامات 
 امام جعفر صادق (ع) تقویت کننده مذهب تشیع و پایه گذار نهضت‌های علمی و فرهنگی بود.
در ابتدای مراسم نیز مردم شهر خور در سوگ امام جعفر صادق (ع) عزاداری کردند.
عزاداران پس از تجمع مقابل مسجد امام حسین (ع) شهر خور به سمت امامزاده سید داود(ع) حرکت و به سوگواری پرداختند.

 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha