السالوادور در صدد استفاده قانونی از یک ارز دیجیتال

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری السالوادور از ارسال لایحه قانونی کردن مبادلات و معاملات با ارز دیجیتال به طور مشخص بیت کوین، در این کشور در هفته آتی خبر داد؛ در این صورت السالوادور نخستین کشوری خواهد بود که این نوع از ارز دیجیتالی را به رسمیت می شناسد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از بی بی سی، نجیب ابوکیله رئیس جمهوری السالوادور خواستار قانونی شدن مبادلات و معاملات با ارز دیجیتال بیت‌کوین در این کشور شده است. اگر درخواست وی از سوی کنگره السالوادور پذیرفته شود، این کشور نخستین کشور دنیا خواهد بود که ارز دیجیتال را به رسمیت می‌شناسد.

در صورت رسمی شدن این مسئله، در کنار دلار آمریکا و واحد پول محلی السالوادور، این سومین واحد پولی خواهد بود که در این کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نجیب ابوکیله با اعلام اینکه راه جدید تاثیر مثبتی بر زندگی میلیون‌ها نفر خواهد گذاشت، افزود: شهروندان السالوادور که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند، با استفاده از بیت‌کوین می‌توانند به آسانی پول به داخل کشور ارسال کنند. 

وی در کنفرانس بیت‌کوین در فلوریدا با پیش‌بینی افزایش سرمایه‌گذاری در کشورش تصریح کرد: این امر در کوتاه مدت باعث اشتغال زایی و کمک به تأمین مالی هزاران شهروند این کشور که در خارج از اقتصاد رسمی هستند، می‌شود. با این حال او جزییات بیشتری در خصوص چگونگی استفاده از ارزهای دیجیتال اعلام نکرده است.

رئیس جمهور السالوادور گفته است که طرح لازم برای قانونی کردن مبادلات با ارز دیجیتال را هفته آینده به کنگره این کشور ارسال می‌کند.

در حال حاضر اقتصاد السالوادور تا حد زیادی به حواله‌ها یا پول‌هایی که از خارج به داخل ارسال می‌شود، متکی است که حدود ۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را شامل می‌شود.

بیشتر بانک‌های مرکزی کشورهای جهان در حال بررسی ایجاد ارز دیجتال مخصوص به خود هستند و در ماه آوریل امسال بانک انگلیس اعلام کرد که در حال تحقیق برای ایجاد ارز دیجیتالی است که در کنار پول نقد و سپرده‌های بانکی قابل استفاده باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha