فعالیت انتخاباتی زنان باعث جریان‌سازی سیاسی در خانواده می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مسوول ستاد بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلابی لرستان گفت: فعالیت انتخاباتی زنان باعث جریان‌سازی سیاسی در خانواده می‌شود و تاثیر بسیاری بر ترغیب اعضای خانه نسبت به حضور در عرصه مهم انتخابات خواهد داشت.

"روح انگیز جهان افروز" روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: باتوجه به اینکه نیمی از جمعیت ایران را زنان تشکیل می دهند میزان مشارکت آنها درانتخابات، پوشش ۵۰ درصد واجدین شرایط رای را محقق می کند که این رقم هم از نظر میزان مشارکت و هم نتیجه انتخابات بسیار موثر است.

وی تصریح کرد: بنابراین مشارکت سیاسی زنان تنها به معنای شرکت آنان در انتخابات و رای دادن نیست، بلکه به مفهوم مشارکت در تمام نهادهای دموکراتیک، تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور است.

وی افزود: زنان با ایجاد فضای تفکر، تعقل و گفتگو در خانواده می توانند در ایجاد شور انتخاباتی، شناساندن و معرفی نامزدها و شاخص های انتخاب درست، موثرتر واقع شوند چراکه ورود هر مرد به یک عرصه به معنای فعالیت یک نفر است اما زمانیکه زن به عرصه ای ورود پیدا کند یک خانواده را همراه خود وارد جریان می کند.

جهان افروز اضافه کرد: ثبات هر کشور به میزان مقبولیت عمومی و مشارکت حداکثری مردم در رویداد و عرصه های مختلف آن بستگی دارد که این اصل در جوامع مختلف با هر نوع حاکمیت و دیدگاه جاری است به همین منظور حضور در انتخابات ۲۸ خرداد یک تکلیف محسوب می شود.

مسوول ستاد بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلابی لرستان گفت: با توجه به اینکه یکی از ارکان بیانیه گام دوم انقلاب برای رسیدن به تمدن اسلامی، مشارکت حداکثری مردم است انتخابات ۱۴۰۰، حساسترین دوره انتخابات کشور محسوب می شود.

جهان افروز اظهار داشت: حضور حداکثری در انتخابات در اندیشه امام راحل و مقام معظم رهبری، مظهر احقاق حق، تکلیف و وظیفه الهی است که باعث حفظ جمهوریت نظام، عزتمندی، اقتدار، وفاق ملی، استقلال، تحکیم نظام، آبروی اسلام و امت، ثبات و تحکیم مردم سالاری دینی است.

وی گفت: هیچ راهی مناسبتر و کم ضررتر برای رفع محدودیت ها و مشکلات، ایجاد تغییر، اعتراض به وضعیت نامطلوب، شرایط بد اقتصادی، تبعیض، ویژه خواری، آقازادگی و فساد اداری، جز از طریق صندوق آرا نیست و شرکت نکردن در انتخابات هیچ نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: قهر با صندوق های رای به معنای بی تفاوتی نسبت به سرنوشت و عدم مسوولیت پذیری در قبال وضعیت کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است چون آرای مردم هستند که می توانند سرنوشت کشور را تعیین کنند بنابراین همه باید مسوولانه پای صندوق های رای حاضر شوند و نامزد اصلح را انتخاب کنند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، ۲۸ خرداد جاری همزمان با سراسر کشور در لرستان برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha