دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پرو؛ رقابت تنگاتنگ میان نامزدها

تهران-ایرنا- دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پرو امروز (یکشنبه) میان «کیکو فوخیموری» از حزب راستگرای «نیروی مردمی» و «پدرو کاستیو» از حزب چپگرای «پروی آزاد» برگزار می شود.  

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوپوئن، مردم پرو امروز (یکشنبه) برای مشارکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور به پای صندوق های رای می روند تا از میان دو نامزد راه یافته به دور دوم یعنی «کیکو فوخیموری» از حزب راستگرای «نیروی مردمی» و «پدرو کاستیو» از حزب چپگرای «پروی آزاد» یک نفر را انتخاب کنند.  

دور نخست این انتخابات روز ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین) برگزار شده بود.

مردم پرو امروز در شرایطی با رعایت پروتکل های بهداشتی برای تعیین سرنوشت کشورشان پای صندوق های رای حضور می یابند که کشورشان سخت درگیر شیوع ویروس کرونا است.

لوپوئن با تاکید بر اینکه در پرو رای دادن اجباری است و شرکت نکردن در انتخابات نیز جریمه دارد، پیش بینی کرد که اکثریت مردم این کشور پای صندوق های رای خواهند رفت.  
این نشریه فرانسوی با اشاره به آمار جان باختگان کرونا در پرو تصریح کرد: رقابت ها میان دو جناح در این کشور در حالی است که ۱۸۴ هزار نفر تاکنون در پرو بر اثر ابتلا به همه گیری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده و در نتیجه پرو پنجمین کشور از لحاظ آمار جان باختگان کرونا در جهان و نخستین کشور به نسبت جمعیت ۳۳ میلیون نفری خود محسوب می شود.  
لوپوئن ادامه داد: پس از اعتراضات مردمی نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی در این کشور که به جایگزینی سه رئیس جمهور در عرض ۱۰ روز منجر شد، انتظارات از این انتخابات، خاتمه یافتن تداوم بی ثباتی سیاسی در این کشور است.  
مردم پرو در حالی امروز پای صندوق های رای می روند که از بحران‌های سیاسی، اقتصادی و مصائب اخیر ناشی از شیوع کرونا خسته شده اند اما با امید به آینده ای روشن تر، در دور دوم انتخابات حاضر شده و مهم‌ترین مطالبه آن ها از رئیس جمهوری آینده، حل مشکلات معیشتی-اقتصادی، اشتغال و بهره‌برداری بهینه از منابع عظیم تولید داخلی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha