تیم‌های ملی فوتبال ناشنوایان ایران و عراق به مصاف هم می‌روند

کیش - ایرنا - تیم فوتبال ناشنوایان ایران در دومین دیدار مقدماتی خود در رقابت‌های انتخابی المپیک ناشنوایان ساعت ۱۸ عصر امروز به مصاف تیم عراق می‌رود.

به گزارش ایرنا، ایران در حالی به مصاف عراق می رود که ملی پوشان ایرانی در نخستین بازی با کشور مالزی به تساوی یک بر یک رضایت دادند اما ملی پوشان عراق توانستند مالزی را سه بر صفر شکست دهند.
هم اکنون عراق سه امتیازی پس از ازبکستان ۶ امتیازی در دومین رده جدول امتیازها قرار دارد اما ایران تک امتیازی در ردیف پنجم قرار دارد و در صورت شکست عراق در این جدول از آن پیشی می‌گیرید و شانس کسب جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۲ را پیدا می‌کند.

امروز در قالب سومین روز بازی های انتخابی المپیک آسیا و اقیانوسیه برای المپیک ۲۰۲۲ ، ازبکستان نیز ساعت ۱۸ به مصاف تیم افغانستان خواهد رفت و کره جنوبی نیز ساعت ۲۰ و ۳۰ با تایلند دیدار خواهد داشت.
تیم ازبکستان در نخستین دیدار خود در رقابت‌های انتخابی المپیک ناشنوایان پنج بر سه تیم تایلند را شکست داد و کره جنوبی چهار بر ۲ افغانستان را مغلوب خود کرد.

هم اکنون ازبکستان با ۲ برد و ۶ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و عراق، تایلند و کره هر کدام با یک برد سه امتیازی و ایران و مالزی نیز هر کدام با یک تساوی یک امتیازی هستند و افغانستان نیز با صفر امتیاز در قعر جدول قرار دارد.

رقابت های انتخابی فوتبال ناشنوایان آسیا و آقیانوسیه ساعت ۱۸ عصر چهارشنبه۱۲ خرداد با حضور هفت تیم برتر این مناطق در جزیره کیش آغاز شد.

هفت تیم حاضر در این رقابت ها در قالب ۲ گروه به صورت ضربدری برای کسب جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۲ به مصاف هم می روند که در گروه A این مسابقات ایران، عراق و مالزی و در گروه B نیز تیم های ملی کره جنوبی، تایلند، ازبکستان و افغانستان همگروه هستند.

تیم های اول تا چهار به صورت همزمان در ۲۱ خرداد برای کسب مقام قهرمانی و رده بندی با هم رقابت خواهند کرد و چهار تیم برتر این مسابقات در نهایت جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ ناشنوایان جهان را دریافت می کنند.

کیش دارای  ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و ۴ برابر میزان جهانی است‌.

هم اکنون ۳۸ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.

جزیره کیش هم اکنون ۴۳ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۸ کیلومتری کرانه باختری ایران واقع شده است.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha