جهاد اسلامی: راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها در قدس اقدامی تجاوزکارانه است

تهران-ایرنا-جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که راهپیمایی پرچم شهرک‌نشینان صهیونیست در محله باب العامود در مجاورت مسجد الاقصی ، که قرار است هفته آینده برگزار شود، اقدامی تجاوزکارانه است.

 به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در این بیانیه آمده است که شهرک‌نشینان اشغالگر یهودی به تجاوزات و اقدامات خصمانه خود در قدس تحت حمایت مستقیم دولت اشغالگر صهیونیستی ادامه می‌دهند.

داود شهاب سخنگوی جهاد اسلامی تاکید کرد که ما چنین اقداماتی را به دید تجاوز علیه ملت و سرزمین فلسطین می‌نگریم.

سخنگوی جهاد اسلامی عموم فلسطینیان را به حضور گسترده در مسجد الاقصی و مقابله با شهرک‌نشینان در صورت برپایی راهپیمایی پرچم یا هرگونه تلاش برای تعرض به این مسجد فراخواند.

وی از دولت‌های عربی و اسلامی نیز خواست به مسئولیت‌های خود در قبال آنچه در قدس در جریان است، عمل کنند.

بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز با توجه به هشدار گروه‌های مقاومت فلسطین، خواستار لغو مراسم موسوم به راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی شد.

گانتز اواخر روز شنبه جلسه‌ای تشکیل داد تا در مورد راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی که قرار است روز پنجشنبه این هفته برگزار شود به بحث و گفت‌وگو پرداخته شود.

تا کنون هم سیاستمداران اسرائیلی و هم حماس نسبت به ارائه مجوز برگزاری راهپیمایی روز پرچم در بیت‌المقدس هشدار داده‌اند.

وزیر جنگ صهیونیست‌ها در نهایت پس از ارزیابی وضعیت امنیتی و تلاش‌های عملیاتی مورد نیاز پلیس و ارتش اسرائیل، جلسه را با درخواست عدم برگزاری راهپیمایی روز پرچم در این هفته به پایان رساند، و تاکید کرد که، این اقدام می تواند منجر به بروز مشکلاتی شود.

سیاستمداران مختلف اسرائیلی نیز خواستار جلوگیری پلیس از برگزاری این راهپیمایی شده و اعلام کردند که این برنامه دارای هدف سیاسی است و ممکن است منجر به خشونت بیشتر شود.

آنها استدلال می‌کنند که این راهپیمایی فقط منجر به ایجاد تنش‌های تازه می‌شود و هدف آن جلوگیری یا تأخیر ائتلاف با تحریک خشونت و شکاف بیشتر جامعه اسرائیل است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha