مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نشانه پای بندی آنها به نظام است

یزد -ایرنا- نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی، انتخابات را نماد مردم سالاری دینی ذکر کرد و گفت: اقشار مختلف مردم با مشارکت در این رویداد سیاسی و اجتماعی این پیام را به دنیا مخابره می‌کنند که با تمامی توان همچنان حامی منویات مقام معظم رهبری، پشتیبان انقلاب و سیاست‌های کلی نظام هستند.

محمدرضا صباغیان بافقی روزیکشنبه در دیدار با تعدادی از شهروندان شهرستان بهاباد افزود: مردم مومن، وفادار به انقلاب و نظام ، روزجمعه ۲۸ خردادماه جاری با حضور حداکثری در پای صندوق های رای حماسه دیگری را در تاریخ انقلاب رقم می زنند.

وی در ادامه به دستاوردهای نظام، پیشرفت ها و فعالیت های عمرانی دولت ، در ۴۲ سال گذشته در شهرستان های مهریز، بهاباد، بافق، خاتم  و ابرکوه اشاره کرد و یادآور شد: با تکمیل جاده بهاباد به نایبند طبس از توابع استان خراسان جنوبی، مسیر بهاباد به مشهد حدود ۹۰ کیلومتر نزدیک‌تر می‌شود .

به گفته این نماینده استان یزد در مجلس یازدهم، تکمیل جاده  یادشده نقش مهمی در پیشرفت روستاها، آبادی ها و شهرهای مسیر منطقه دارد و اهمیت کریدور شرق و غرب با احداث این جاده بیشتر می شود.

مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نشانه پای بندی آنها به نظام است

صباغیان در ادامه به کارهای عمرانی در حوزه بهاباد اشاره کرد و افزود: احداث دوبانده جاده بافق- بهاباد، و تکمیل راه بهاباد - دربند نایبند ارتباط کریدور شرق به غرب را برقرار می کند و ارتباط بهاباد - چادرملوی اردکان باعث می‌شود اهمیت راهبردی بهاباد به عنوان یک منطقه بیابانی از بن بست خارج شود.

صباغیان همچنین به کارخانه گندله سازی در دست ساخت بهاباد را که باعث اشتغال بسیاری از جوانان می شود از طرح های عمرانی منطقه یاد کرد و افزود : ساخت درمانگاه تامین اجتماعی، بیمارستان ۹۶ تختخوابی در اولویت اصلی کار کارگروه توسعه شهرستان قرار دارد که این موضوع در دست بررسی است .

نماینده حوزه انتخابیه مهریز با بیان اینکه رفع مشکلات به خصوص در عرصه  اقتصادی در گرو مجلسی است که نمایندگان آن وظایف خود را در بعد نظارت و قانونگذاری درست و جدی انجام دهند، اظهار کرد : قانون و نظارت ۲ وظیفه اصلی نمایندگان است اگر به این مهم توجه شود، بسیاری مشکلات جامعه رفع می شود.

صباغیان با بیان اینکه از سوی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)با همکاری فرمانداری بهاباد و شرکت آب و فاضلاب استان یزد ۱۲۰ میلیارد ریال برای طرح آب رسانی به ۵۸ روستای این شهرستان اختصاص یافت، افزود :  هدف از اجرا و بهره‌ برداری از این پروژه بهره‌ مندی روستاها از آب سالم، بهداشتی و پایدار، توزیع عادلانه آب ، پیشگیری از آثار منفی بحران خشکسالی، جلوگیری از مهاجرت روستاییان ، توسعه زیرساخت‌ها و اشتغال منطقه  است.

صباغیان در ادامه از تشکیل کارگروه توسعه بخش در روستاها و دهستان های بهاباد خبر داد و گفت: به عنوان نماینده مردم ،باید مشکلات و مسایل روستاها و شهرها برسی شود لذا در این زمینه مردم می توانند با مراجعه به دهیاران درخواست های خود را ارایه تا مشکلاتشان بررسی شود .

صباغیان با بیان این که به فرموده حضرت امام(ره) مجلس در راس امور است، افزود: نمایندگان باید ریشه مشکلات جامعه را بررسی کنند، اگر نظارت و قانون باشد تمامی مشکلات جامعه رفع می شود.

حوزه انتخابیه مهریز شامل ابرکوه ، بافق، بهاباد، خاتم و  مهریز است حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و بعد از  شهرستان یزد پرجمعیت حوزه انتخابیه استان است.

بر اساس آمارها حدود ۶۰ درصد از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یزد در مرکز این استان سکونت دارند و  مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قراردارد.

یزد با چهار نماینده در مجلس  یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها سکونت دارند،  ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۴ شهر و ۳۹۷ روستای استان برگزار می‌شود. 

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین انتخابات شوراها، ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور در استان یزد نیز برگزار می‌شود.

همچنین  به گفته دبیر ستاد انتخابات استانداری یزد  هزار و ۹۱۹ شعبه ثابت و سیار اخذ رای، آرای مردم استان را در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا جمع‌آوری می‌کند که این تعداد  نسبت به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۰۰ شعبه افزایش دارد و یکی از دلایل افزایش تعداد شعبه های رای برای حفظ سلامتی مردم  با توجه به شیوع ویروس کروناست

محمدعلی شاه حسینی افزود: از این تعداد، ۹۶۶ شعبه ویژه جمع آوری آرای انتخابات ریاست جمهوری است و ۹۵۳ شعبه هم برای جمع آوری آرای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظر گرفته شد و از مجموع  شعبه های رای هزار و ۲۶۸ مورد ثابت و سیار شهری است و ۶۵۱ شعبه ثابت و سیار روستایی هم برای انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در نظر گرفته شد.

مدیرکل دفتر امور سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد همچنین اعلام کرد که حدود ۲۰ هزار نفر در کار برگزاری انتخابات پیش رو با ستاد یادشده همکاری دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha