۱۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۹
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84355985
۰ نفر

برچسب‌ها

عبور از نفت امیدیه تنها مسیر پاس برای صعود به منطقه امن لیگ ۲

همدان- ایرنا- رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال کشور به هفته‌های پایانی و پرالتهاب خود نزدیک می‌شود و تیم‌های حاضر در بیم و امید سقوط و صعود قرار گرفته‌اند به خصوص تیم پاس همدان که اکنون برای بقا می‌جنگد.

به گزارش ایرنا هفته بیست و دوم رقابت‌های گروه ب لیگ دسته دوم فوتبال کشور فردا دوشنبه با برگزاری هفت دیدار در شهرهای مختلف آغاز می‌شود و در یکی از مهمترین دیدارها، پاس باید به مصاف تیم رده دومی نفت امیدیه برود.

هر ۲ تیم در لیگ دسته دوم کشور بارها مقابل هم صف آرایی کرده‌اند و در دور رفت نیز مصاف آن‌ها در همدان به تساوی انجامیده است.

شرایط در دو برگشت بسیار متفاوت است چرا که نفتی‌ها برای صعود تلاش می‌کنند و پاسی‌ها نیز به دنبال بقا در لیگ دسته دوم فوتبال کشور هستند.

نبردی که اکنون علاوه بر تغییرات اساسی در ترکیب تیم پاس، گرمای شدید هوای امیدیه را برای این تیم مشکل ساز کرده است.

پیروزی برای امنیت

پاسی‌ها فقط در صورت برتری مقابل نفت امیدیه می‌توانند با امیدواری بسیار بیشتری برای ماندن در لیگ ۲ در هفته‌های پایانی به میدان بروند.

پیروزی در این مسابقه بسیار مهم و حیاتی است چرا که می‌تواند پاس را از بین گزینه‌های سقوط جدا کرده و در میانه جدول گروه ب قرار دهد.

پاس اکنون با ۲۵ امتیاز رده دهم جدول چهارده تیمی گروه ب لیگ ۲ را در اختیار دارد و در بدترین حالت ممکن در هفته بیست و دوم یک پله سقوط خواهد کرد.

پاس اکنون با ۲۵ امتیاز رده دهم جدول چهارده تیمی گروه ب لیگ ۲ را در اختیار دارد و در بدترین حالت ممکن در هفته بیست و دوم یک پله سقوط خواهد کرد.

نماینده همدان در صورت تساوی هیچ تغییری در جایگاه خود نخواهد داشت و حتی ممکن است در صورت پیروزی تیم شمس قزوین مقابل شهیدقندی یزد، جایگاه ۲ تیم در رده‌های دهم و یازدهم تغییر کند هر چند این تیم در صورتی که بتواند نفت امیدیه را شکست دهد و تیم رده نهمی شهدای بابلسر در خانه مغلوب اترک بجنورد شود، یک پله صعود خواهد داشت.

با این حال اکنون جایگاه پاس در جدول گروه ب مهم نیست چرا که نماینده همدان فقط باید به فکر بقا در این عرصه از مسابقات شود و همچنان خطر سقوط در این پنج بازی آن‌ها را تهدید می‌کند.

فاصله امتیازی پاس با منطقه سقوط تنها ۹ امتیاز است و چه بسا این تیم گرفتار شرایط جدول و خطر افتادن قرار بگیرد چرا که ۵ بازی شامل ۱۵ امتیاز است و امید تیم‌های پایین جدول برای بقا نیز بسیار خواهد بود.

نبرد با گزینه صعود

پاس در شرایطی برابر نفت امیدیه قرار می‌گیرد که نماینده جنوب کشور در شرایط صعود قرار دارد و آن‌ها می‌کوشند حداقل سهمیه پلی آف را نصیب خود کنند.

نفتی‌ها اگرچه در هفته‌های اخیر پرنوسان ظاهر شدند تا مس شهربابک با اندوخته‌های خود بتواند با فاصله فراوان در صدر جدول قرار بگیرد اما همچنان گزینه پلی آف پیش روی نماینده امیدیه است.

کادر فنی نفت امیدیه به خوبی می‌دانند که برتری مقابل پاس می‌تواند فاصله آن‌ها با سایر تیم‌های گروه ب را افزایش داده و با خاطر آسوده در رده دوم جدول قرار بگیرند.

فاصله هشت امتیازی امیدیه با صدر جدول، رسیدن به مس شهربابک را کمی سخت کرده است اما همچنان گزینه اصلی برای راه یابی به مرحله پلی آف به شمار می‌روند.

نفتی‌ها پنج بازی فرصت دارند تا حداقل به مرحله حذفی لیگ ۲ راه یابند و اکنون در یکی از مهمترین بازی‌ها باید برابر پاسی قرار بگیرند که به سه امتیاز این مسابقه نیاز مبرم دارد.

پاس بدون سرمربی در امیدیه

پاسی‌ها هفته‌های پرحاشیه را سپری کرده‌اند و اکنون نیز شرایط روحی روانی بازیکنان جالب نیست چرا که با گذشت ۲۱ هفته از مسابقات تنها ۴۵ درصد دریافتی داشته‌اند که حتی به نیمی از قراردادهای خود دست نیافته‌اند.

نماینده همدان پس از بازی هفته بیستم برابر شهدای بابلسر علی قربانی سرمربی خود را از دست داد و این مربی در اعتراض به مشکلات مالی تیمش حاضر به ادامه همکاری نشد.

نماینده همدان پس از بازی هفته بیستم برابر شهدای بابلسر علی قربانی سرمربی خود را از دست داد و این مربی در اعتراض به مشکلات مالی تیمش حاضر به ادامه همکاری نشد.

مسوولان پاس حتی هفته قبل برابر مس شهربابک با اصرار فراوان بهمن طهماسبی دستیار اول قربانی را به همدان بازگرداندند و این مربی هم گره از مشکلات تیم در نتیجه گیری باز نکرد.

هومان صادق پور یکی دیگر از اعضای کادر فنی تیم پاس نیز عطای مربیگری در این تیم را به لقایش بخشید تا شرایط برای آن‌ها سخت‌تر شود.

نماینده همدان در واقع سومین هفته است که بدون سرمربی به مصاف حریفان می‌رود و در ۲ هفته اخیر نیز نتوانسته امتیازی کسب کند، تیمی که مدیرعامل حضور فیزیکی در آن ندارد و مشخص نیست چه کسی تصمیم گیرنده است.

پاسی‌ها فردا دوشنبه و از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه اختصاصی شهدای نفت به مصاف نماینده امیدیه می‌روند و علی آقاجری به همراه امید شریفی مطلق و غلامرضا صابری این مسابقه را قضاوت خواهند کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha