مراسم بزرگداشت رحلت امام و قیام ۱۵ خرداد در نایین برگزار شد

اصفهان- ایرنا- مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی و قیام ۱۵ خرداد، جمعه شنبه با حضور جمعی از اقشار مختلف مردم و مسوولان در صحن امامزاده سلطان سید علی(ع) شهرستان نایین برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این آیین معنوی که با رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد، امام جمعه نایین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بخصوص قیام خونین مردم قم علیه رژیم ستم شاهی، به اهمیت تبیین آن در سیر تکوین نظام اسلامی اشاره کرد.

 حجت‌الاسلام سیدعلی سجادی بیان اینکه باید ابعاد این قیام سرنوشت‌ساز در تاریخ تحولات کشور برای مردم و جوانان تبیین شود، ادامه داد:  قیام ۱۵ خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی است و بیان زوایای آن برای مردم و نسل جوان توسط فرهنگیان، مبلغان دینی و رسانه‌های گروهی، یک وظیفه ملی و انقلابی محسوب می شود.

امام جمعه نایین با بیان اینکه دشمنان با تهدید نرم فرهنگی و جنگ تبلیغاتی خود، مقدسات و ارزش‌های دینی و انقلابی ما را مورد هجمه خود قرار داده‌اند، اظهار داشت: باید از فضای مجازی برای ترسیم اهمیت این قیام و نقش آن در تاریخ ایران استفاده کرد. 

سجادی گفت: امام عزیز یک سیاستمدار، عارف و معتقد به اسلام ناب بود.

وی  افزود: قیام ۱۵ خرداد مبدا آغاز رویش انقلاب اسلامی بود که امروز به یک درخت تنومند تبدیل شده است.

وی گفت: امام، انقلاب را موقعی انجام داد که شاهد دو قدرت لیبرال دموکراسی در غرب و  جریان کمونیستی در شوروی آن زمان بود.

وی با اشاره به اینکه دنیا مشحون از حرکات و سکنات این دو نوع تفکر بود، اظهار داشت: چهارصدسال، غربی‌ها از متون اسلامی بهره گرفتند و بنیادهای تمدنی خود را بوجود آوردند و در قرن جاری نیز  با ساختن داعش و دولت اسلامی شام و عراق  قصد داشتند بر تمام ممالک اسلامی استیلا یابند اما جمهوری اسلامی جلوی آنها را گرفت.

امام جمعه نایین با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی  مسیر خود را ادامه می‌دهد، افزود: این محصول به برکت شخصیت وجودی امام بود که یک مرد الهیِ به تمام معنی و دل سپرده به راه شهدا بشمار می رفت.

 نماینده مردم نایین و خور  در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ضمن تاکید به ضرورت بازخوانی وصیت نامه امام گفت: همیشه باید درس‌های امام را بازتعریف و بازتفسیر کنیم و در این صورت بطور قطع می‌توانیم به مفاهیم ناب انقلاب اسلامی برسیم و در این صورت مطلوب‌ها حاصل می‌شود.

الهام آزاد افزود: بیانیه گام دوم در کنار وصیت نامه امام چراغ راه ما هستند و امیدواریم بتوانیم مفاد وحدت آفرین این دو سند را پیدا و به آن عمل کنیم تا به نتایج مطلوب برسیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha