ادارات کردستان مصرف برق را در ساعات غیراداری ۹۰ درصد کاهش دهند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: براساس دستورالعمل ابلاغی، ادارات استان باید در ساعات غیراداری و روزهای تعطیل، مصرف برق خود را تا ۹۰ درصد کاهش دهند.

هیوا لهونیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ادارات در ساعات اداری باید ۵۰ درصد و در ساعات غیراداری تا ۹۰ درصد مصرف انرژی خود را کاهش دهند، در غیراینصورت برق آنان قطع خواهد شد.

وی به افزایش ۲۵ درصدی مصرف برق در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه پارسال اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش دما، کاهش بارش و کمبود تولید برق در نیروگاه‌های برق‌آبی، مصرف انرژی به شدت بالا رفته و مشترکان در بخش‌های مختلف باید در این رابطه احساس مسوولیت کرده و در مدیریت بار با این شرکت همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با بیان اینکه با هر یک درجه افزایش دما، مصرف برق یک هزار مگاوات بیشتر خواهد شد، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۰ هزار مگاوات کمبود تولید برق در کشور داریم که ۶ هزار مگاوات آن مدیریت شده و چهار هزار مگاوات دیگر نیز نیازمند جبران از روش‌های مختلف است.

لهونیان پیک مصرف روزانه برق در استان را ۵۰۰ مگاوات اعلام کرد و اظهار داشت: چنانچه هر مشترک در ساعات اوج مصرف(۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۴) یک لامپ ۱۰۰ واتی اضافی را خاموش کند، مصرف برق ۶۰ مگاوات مدیریت خواهد شد و مانع از اعمال خاموشی در استان می‌شود.

وی از ادارات خواست دیزل ژنراتورها را در ساعات اداری به مدار آورند و یادآور شد: مشترکان خانگی و تجاری نیز در ساعات اوج بار، از وسایل برقی پرمصرف استفاده نکنند و آن را به اواخر شب یا اوایل صبح موکول کنند.

در حال حاضر ۶۸۳ هزار مشترک در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی از خدمات شرکت برق کردستان بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha