۱۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۲۲
کد خبرنگار: 1254
کد خبر: 84355321
۴ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

امام خمینی (ره) نظریه "دین فقط در مسجد" را باطل کرد

تهران- ایرنا- امام جمعه خیرآباد گفت: غرب ۱۰۰ سال تلاش کرد تا دین را از عرصه سیاست خارج و مخصوص مساجد و خانه کند، اما انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) این نظریه را باطل کرد و امروز شاهد نقش دین در تمام عرصه‌های زندگی هستیم.

حجت الاسلام "جعفر طزری" روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تسلیت سالروز رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی، افزود: امام راحل در ۶۳ سالگی انقلابی را شروع کرد که ۱۵ سال بعد به نتیجه رسید؛ کار بزرگ ایشان که به عنوان احیاگر اسلام نام می‌بریم همین مهم است که دین از سیاست جدا نباشد.

وی گفت: دشمن از این ناراحت است زحمات ۱۰۰ ساله‌ای که برای تفکیک دین انجام داد و ثمره آن پذیرش مسیحیت، اهل سنت و متاسفانه برخی از علمای ما بود، با اقدام امام به هدر رفت و امروز دین با تمام عرصه‌ها آمیخته شده است.

امام جمعه خیرآباد تاکید کرد: معمار کبیر انقلاب به استقلال معتقد بودند و شعار ایشان "نه غربی نه شرقی، جمهوری اسلامی" بود؛ یعنی ما می‌توانیم بر اساس دین حکومتی تشکیل دهیم که وابسته به غرب و شرق نباشد.

وی خاطرنشان کرد: در عالم سیاست باطل‌هایی وجود دارند که ضرری برای ما ندارند و به دنبال منافع خودشان هستند اما برخی از باطل‌ها مثل آمریکا حتی ما کاری با آن‌ها نداشته باشیم، دشمنی و ضرر دارند.

طرزی اظهار داشت: شعار و منطق امام قهر با دنیا نبود؛ آمریکا کشوری است که با ما قطع ارتباط کرد و تا زمانی که مواضع خود را تغییر ندهد ما ارتباطی با آن‌ها نحواهیم داشت.

امام جمعه خیرآباد ادامه داد: بهترین معیار برای سنجش نامزد اصلح انتخابات این است که چه شخصی انقلابی‌تر و پیرو آرمان‌های امام است و شعار نمی‌دهد. فرد اصلح آن است که به استقلال کشور در سیاست، اقتصاد و دیگر شئون معتقد باشد و مدام دم از مذاکره با غرب نزند. غربی که امام راحل و امام خامنه‌ای (مدظله العالی) به آن بدبین هستند.

وی تاکید کرد: عمده مشکلات ما داخلی و بر پایه عدم خودباوری است‌. امام همیشه می‌گفتند "ما می‌توانیم" باید ببینیم چه نامزدی این را باور دارد. کسی که از نتوانستن می‌گوید با امام تناقض دارد.

طرزی اظهار داشت: متاسفانه برخی از مسئولان اهداف امام را به فراموشی سپردند و یا نظرشان است، امروز با شعار و مکتب امام نمی‌شود با دنیا تعامل کرد. باید از این افراد عبور کنیم. امام خمینی (ره) اهل سازش و مذاکره نبود و با دشمن قاطع برخورد می‌کرد.

خیرآباد از توابع شهرستان ورامین است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha