اعتلای ایران اسلامی ثمره اقتدای مردم به امام خمینی(ره) است

سبزوار- ایرنا- فرماندار شهرستان جغتای در غرب خراسان رضوی گفت: عزت، اقتدار و اعتلای امروز ایران اسلامی، ثمره اقتدای مردم به سیره امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی و نیز مقام معظم رهبری است.

مرتضی محبی فر روز شنبه با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) به خبرنگار ایرنا افزود: امام خمینی (ره)، متفکر بزرگ دوران معاصر و احیاگر اسلام ناب محمدی است که انقلاب اسلامی ایران با رهبری و پایمردی آن بزرگوار و حمایت مردم به پیروزی رسید.

وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) آزادمردی بی نظیر و نامی به بلندای تاریخ حق طلبی و حق خواهی ملت ایران اسلامی است و عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون اندیشه‌های آن پیشوای بزرگ است.

فرماندار جغتای با اشاره به ضرورت ترویج بیشتر اندیشه‌های امام (ره) در جامعه گفت: ترویج اندیشه و تفکرات امام خمینی (ره) نیاز روز جامعه است و باید در راستای تبیین ابعاد شخصیتی امام راحل برای جوانان تلاش بیشتری صورت بگیرد.

محبی فر همچنین با گرامیداشت سالروز قیام پانزدهم خرداد، افزود: ۱۵ خرداد به عنوان نقطه آغازین قیام مردم ایران علیه حکومت مستبد طاغوت بر تارک تاریخ انقلاب می درخشد.

وی ادامه داد: قیام پانزدهم خرداد ۴۲، نهضت حق طلبانی بود که فریاد آزادی و آزادی خواهی سر داده بودند و حکومت استبدادی پهلوی را آن‌چنان منفعل کردند که این قیام، خود به پیش‌درآمد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ تبدیل شد.

مرکز شهرستان ۴۸ هزار نفری جغتای در فاصله ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha