۱۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۸
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84355170
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دوخبرنگار آذری بر اثر انفجار مین در قره باغ جان باختند

باکو – ایرنا – فیلمبردار شبکه تلویزیون  دولتی " آذ تی وی " و خبرنگار خبرگزاری رسمی " آذرتاج " جمهوری آذربایجان و یک نفر دیگر از نمایندگان رسمی محلی روز جمعه بر اثر انفجار مین در اراضی شهرستان " کلبجر " در قره باغ جان باختند.

  به گزارش مشترک وزارت کشور و دادستانی کل جمهوری آذربایجان  " سیراج عباس اف " فیلمبردار شبکه تلویزیون دولتی " آذ تی وی " و  " محرم ابراهیم اف " خبرنگار خبرگزاری رسمی " آذرتاج " که به شهرستان کلبجر اعزام شدند بر اثر برخورد خودروی انها با مین ضد تانک جان خود را از دست دادند .

  در جریان این حادثه همچنین " عارف علی اف" نماینده فرماندهی منطقه " سوسوزلوق " شهرستان کلبجر که خبرنگاران را همراهی می کرد ، جان باخته و چهار نفر دیگر نیز مجروح شدند .

دوخبرنگار آذری بر اثر انفجار مین در قره باغ جان باختند

وزارت کشور و دادستانی کل جمهوری آذربایجان در این گزارش ، نیروهای ارمنستان را  به نقض کنوانسیون بین المللی ژنو سال ۱۹۴۹ میلادی و مین گذاری سرزمین‌های جمهوری آذربایجان  متهم و اضافه کرد : در حال حاضر تحقیقات بیشتر در  رابطه با این حادثه ادامه دارد .

جمهوری آذربایجان در جریان درگیری های نظامی ۴۴ روزه سال گذشته  توانست سرزمین های خود در قره باغ از جمله شهرستان کلبجر " که نزدیک به ۳۰ سال تحت اشغال نیروهای ارمنستان قرار گرفته بود ، آزاد کند .

این درگیری های نظامی ۲۰ آبان ماه سال گذشته با امضای بیانیه سهجانبه روسای جمهوری اذربایجان ، روسیه  و نخست وزیر ارمنستان پایان یافت .

در حال حاضر یکی از مشکلات عمده دولت باکو در راستای بازسازی سرزمینهای آزاد شده ، پاکسازی این سرزمینها از مین و  مهمات منفجر نشده است .

جمهوری اذربایجان ارمنستان را به مین گذاری گسترده این سرزمینها و خودداری از ارایه نقشه اراضی مین گذاری شده، متهم می کند .

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha