عزاداری خیابانی سالروز ارتحال امام (ره) در آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - جمعی از مردم و مسئولان آستارا بمناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، با راه‌اندازی دسته‌های عزاداری و حمل پرچم‌های سیاه در خیابان‌های این شهر سوگواری کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مدیر حوزه علمیه آستارا روز جمعه در اجتماع عزاداران امام راحل در مصلی این شهر گفت: مبارزه با ظلم، غلبه بر نفس، شجاعت و ایستادگی در برابر استکبار و ایمان حقیقی به خدا از ویژگی های شخصیتی امام خمینی (ره) بود.

 حجت الاسلام ناصر صالحی افزود: رابطه دین با سیاست، سنگ بنای اندیشه های حضرت امام (ره) بود و در مکتب ایشان، اعتماد به مردم بسیار پررنگ است و مردم در تعیین سرنوشت کشور حرف اول و آخر را می ‌زنند.

وی اضافه کرد: تحقق دولت اسلامی از شاخص های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران است و امام امت از سال ۴۲ فریاد ظلم ستیزی، مبارزه با نابرابری و بی عدالتی را سر داد و با یقین به قدرت الهی، حرکت انقلابی خود را به پشتوانه مردم آغاز کرد و در سال ۵۷ طومار طاغوت را در هم پیچید.

وی ادامه داد: سیره زندگی امام راحل توسط مقام معظم رهبری تبیین می شود و معرفی و تبیین ابعاد شخصیت ایشان به نسل امروز ضروری است و تبعیت مردم و مسئولان از ولایت فقیه، روحیه انقلابی جامعه را حفظ می کند.

مداحی و سینه زنی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی از بخش های دیگر این آئین بود.

موتورسواران با اجرای تور، یاد امام امت را گرامی داشتند

رئیس هیات موتور سواری و اتومبیلرانی آستارا روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: ۳۷ ورزشکار با ۲۴ دستگاه موتور سیکلت در قالب تور موتورسواران، ۲ روز قبل از استان تهران حرکت کرده و امروز به آستارا رسیدند و شهرهای اردبیل، سرعین و خلخال مقاصد بعدی آنهاست.

اصغر اکسیر افزود: این موتورسواران هدف از حرکت ورزشی خود را گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سالگرد ارتحال آن حضرت اعلام کردند و ارزش های امام و انقلاب در حوزه ورزش نیز با برنامه ها و تورهای ورزشی ترویج می شود.

به مناسبت سالگرد عروج ملکوتی امام راحل، اماکن عمومی شهرهای آستارا و لوندویل با عکس های امام امت و پرچم ها و پارچه نوشته های سیاه فضاسازی شده است و برنامه های مشابه و متنوعی در خصوص تبیین شخصیت امام، در فضای مجازی نیز از سوی کاربران فعال اجرا می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha