۱۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۰۴
کد خبرنگار: 1370
کد خبر: 84355070
۱ نفر

برچسب‌ها

اهم مطالب خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های اصفهان

اصفهان- ایرنا- ائمه جمعه استان اصفهان ضمن فراخوان مردم برای حضور گسترده در انتخابات در سالگرد شهادت امام صادق(ع) و امام راحل (ره) به تبیین شخصیت ایشان پرداختند.

سمیرم

امام جمعه سمیرم گفت: مباحث و مناظره‌های علمی امام جعفر صادق علیه‌السلام در تاریخ کم نظیر و فوق علم بشری است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید عبدالعظیم مولازاده در خطبه های نمازجمعه این هفته سمیرم در حسینیه انقلاب اسلامی، اظهار داشت: آن امام عزیز گوهر دین را از گزند شبهات حفظ کرد و در انتشار دین خدا فروگذار نکرد.

 خطیب جمعه سمیرم با اشاره به طول عمر این امام هُمام به نسبت سایر امامان بزرگوار شیعه، افزود: ایشان از فرصت انتقال قدرت بین اُمویان و عباسیان نیز نهایت استفاده را بردند و باز هم به انتشار دین خدا و تربیت شاگردان مجرب مشغول شدند.

حجت‌الاسلام مولازاده معدنی ادامه داد: دوران زندگی امام صادق(ع) با تحولات و فراز و نشیب‌های زیادی از نظر سیاسی و اجتماعی همراه بود و آن حضرت سختی‌های زیادی در مسیر زندگی و تبلیغ دین کشید.

وی در ادامه با تسلیت ارتحال امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد، گفت: شخصیت بنیانگذار کبیر انقلاب را از جهات مختلف علمی، فلسفی، عرفانی، اجتماعی و سیاسی باید بررسی کرد و شناخت.

مولازاده معدنی خاطر نشان کرد: امام راحل به دین عزت داد و با وارد کردن آن به سیاست و نظام تصمیم سازی نظام و انقلابی بی همانند در عالم هستی را رقم زد.

نایین 

 حجت الاسلام و المسلمین سید علی سجادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  نایین در رواق فاطمیه امامن زاده سلطان سید غلی (ع) شهر، ضمن تسلیت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) افزود: امروز  دشمن می‌خواهد با تحریک مردم، برای شرکت نکردن در  انتخابات، از نظام انتقام بگیرد. 

وی افزود: معمار کبیر انقلاب کارکرد اسلام را به مردم جهان اثبات کرد و با برپا کردن حکومتی بر پایه دین، شعار نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی را سرداد.
وی بیان کرد: پس از ارتحال امام خمینی(ره) همه در تب و تاب بودند که چه می‌شود و امام راحل که مطمئن بود این انقلاب به فرد وابسته نیست با قلبی آرام به دیار حق شتافت.

وی با اشاره به قیام پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ نیز گفت:آن قیام حرکت  با محوریت سه واژه اسلام،مردم، و رهبری، شکل گرفت و زمانی که تاکید بر  این سه واژه در حاکمیت باشد نظام به ظهور انقلاب مهدی (عج) متصل خواهد شد همانطور که  ابتکار هوشمندانه امام خمینی(ره) با شناخت عمیق او از اسلام و جمهوریت،جمهوری اسلامی را تشکیل داد.

امام جمعه نایین با اشاره به نزدیکی انتخابات ۲۸ خرداد امسال، گفت: اگر گلایه‌ای در رابطه با مشکلات اقتصادی وجود دارد به فرموده مقام معظم رهبری باید با تقویت انقلاب، نظام و دقت در انتخاب درست رییس قوه مجریه به دنبال حل آن بود.

 خور و بیابانک 

 امام جمعه شهرستان خور و بیابانک گفت: امکانات پزشکی و بهداشتی این شهرستان ضعیف است و از مسوولان شهرستان و استان می خواهیم برای رفع مشکلات بهداشتی خور و بیابانک تلاش مضاعفی داشته باشند.

حجت الاسلام سعید جاویدی در خطبه های نماز جمعه خور و بیابانک افزود: با وجود بیمارستان آفتاب هشتم در شهرستان؛ نبود پزشک متخصص و سایر امکانات بهداشتی و درمانی مردم این خطه از کویر را رنج می دهد.
وی در بخش دیگر خطبه ها مردم را به صرفه جویی در مصرف آب دعوت کرد و از شهروندان خواست با صرفه جویی ۱۰ درصدی در حفظ این نعمت بکوشند.
 خطیب جمعه شهرستان خور و بیابانک ضمن گرامیداشت ایام الله چهاردهم و پانزدهم خرداد گفت: اندیشه‌های امام خمینی(ره) باید برای نسل جدید بازگو و تبیین شود.
حجت الاسلام جاویدی افزود: حضرت امام (ره) با ایستادگی در برابر سیاست‌های خصمانه حکومت پهلوی و روشنگری برای مردم، بستر نهضت انقلاب اسلامی را فراهم ساخت.
وی ادامه داد: امروز به برکت خون شهدا، اندیشه های امام خمینی( ره) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به اوج عزت و اقتدار در سطح ملی و بین المللی رسیده است.
حجت الاسلام جاویدی با اشاره به انتخابات گفت: مسوولان زمینه حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای را فراهم کرده اند و انتظار است مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات فرد اصلح و انقلابی و متعهد را انتخاب کنند.

اردستان
امام جمعه اردستان با تسلیت رحلت حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: 14 خرداد رحلت حضرت امام خمینی(ره) است و با گذشت ۳۲ سال از آن باید رهرو ایشان باشیم و بتوانیم راه و روش امام (ره) را در کشور اجرایی کنیم.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه این هفته اردستان: امام راحل فردی بزرگ و مقتدر است که دست خالی در برابر زورگویان شرق و غرب ایستادگی کرد. 

وی ادامه داد: امام به نقش و باور مردم در تمام صحنه های انقلاب ایمان داشت و همین اعتماد و باور موجب شد تا به پشتوانه آنان انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند. 

خطیب جمعه اردستان گفت: برخی‌ها سر سفره این انقلاب نشسته اند اما بر علیه انقلاب، کشور و مردم صحبت می‌کنند که در آستانه انتخابات در بین مردم جایی ندارند و با حضور حداکثری مردم و انتخاب فرد صالح آنان را کنار خواهند زد.

حجت‌الاسلام دهشیری اضافه کرد: برای تحقق بخشیدن حضور حداکثری در انتخابات همه باید مردم را به این انتخابات دعوت کنند تا موجب موفقیت خود و کشور در دنیا باشیم. 

وی در ادارمه اظهار داشت: آه و ناله مردم غزه موجب می‌شود تا نخست وزیر اسرائیل به زودی محاکمه شود و شاهد این واقعه خواهیم بود. 

نطنز

امام جمعه نطنز با گرامیداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام راحل (ره) اظهار داشت: مهمترین ابتکار امام خمینی, مردم سالاری دینی تحت عنوان جمهوری اسلامی بود که ایشان برای نظام به ارمغان آورد.

حجت‌الاسلام محمد یعقوبی افزود: امام راحل جمهوری اسلامی را بهترین مدل برای اداره کشور می‌دانستند و ولایت فقیه را بزرگترین پشتوانه برای کشور و مردم می‌دید و لذا بزرگترین هنر امام این بود که ولایت فقیه مهجور و مستور در کتاب‌ها را بیرون کشید و بر عرصه جامعه آورد.

وی ادامه داد: راز توسعه یافتگی نظام مقدس ۲ واژه جمهوری و اسلامی است و همراهی این ۲ واژه، اقدام بزرگ امام بود که جمهوری اسلامی ایران را تحقق بخشید.

به گفته وی، اعتماد امام به توانایی مردم که در طول تاریخ کمتر به آن توجه شده است بحث اعتماد به مردم بوده است.

امام جمعه نظنز به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: مردم با حضور و انتخاب اصلح خود تو دهنی محکمی به دشمنان و یاوه‌گویان بزنند.

حجت الاسلام یعقوبی همچنین با اشاره به سالروز شهادت امام صادق (ع)، ایشان را اسوه مبارزه با طاغوت دانست و گفت: امام صادق (ع) هیچ رسمیتی به حکومت طاغوت ندادند و حتی مراجعه به آن‌ها را نیز نهی می‌کرد.

آران و بیدگل 

امام جمعه موقت آران و بیدگل نیز با اشاره به در پیش بودن انتخابات و اهمیت آن در شرایط کنونی کشور اظهار داشت: انتخابات مهمترین مساله اجتماعی برای حفظ کیان جمهوری اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام علی روحانی افزود: امام راحل شرکت در انتخابات را واجب شرعی برمی شمردند و بر این اساس وظیفه همه ما حضور پرشور در انتخابات است.

وی ادامه داد: حضور حداکثری در انتخابات توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند، به طوری که طی ۴۲ سال گذشته هم مردم با حضور پرشور در انتخابات توطئه دشمنان را خنثی کردند.

امام جمعه موقت آران و بیدگل به ۱۴ خرداد سالروز وفات امام راحل اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) انقلابی در ایران برپا کرد که در دنیا بی نظیر بود و موجب دلگرمی آزادیخواهان جهان شد.

وی افزود: دشمنان از همان ابتدای انقلاب  به دنبال ضربه زدن به ایران بودند که رهبری حکیمانه امام راحل همه توطئه هارا خنثی کرد و بعد از وفات ایشان، رهبر فرزانه انقلاب ادامه دهنده راه امام بودند و کشور را با رهبری حکیمانه خود به سربلندی و پیشرفت رساندند.

حجت الاسلام روحانی به سالروز شهادت امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت: جرقه انقلاب اسلامی ما از مجالس عزای امام صادق(ع) آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha