تدبیر جالب سوسا برای دیدار با ایران؛ مدافعان استراحت کردند

تهران- ایرنا- بحرین در دیدار با کامبوج به مدافعان اصلی خود استراحت داد تا آماده بازی با ایران باشند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، تیم ملی فوتبال بحرین پس از بازی ایران مقابل هنگ‌کنگ به مصاف کامبوج رفت تا ششمین بازی خود را در دور دوم مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین برگزار کند. بازی‌ای که با نتیجه پرگل هشت بر صفر به سود تیم میزبان به اتمام رسید تا آنها از یک بازی بیشتر نسبت به عراق و ایران با ۱۲ امتیاز در صدر جدول گروه سوم جای بگیرند.

هلیو سوسا، سرمربی تیم ملی فوتبال بحرین برای این دیدار و در فاصله چهار روز تا جدال حساس با ایران تدبیر جالبی را به خرج داد و با علم به اینکه کامبوج یارای گلزنی به تیمش را ندارد؛ مدافعان و احتمالا گلر اصلی خود را به جز یک نفر روی نیمکت نشاند تا آنها برای جدال حساس با ایران قبراق باشند و بتوانند مقابل فشار احتمالی بازیکنان تیم دراگان اسکوچیچ مقاومت کنند. این اتفاق در بازی دوستانه مقابل مالزی هم تقریبا رخ داده بود.

بحرین ۱۱ روز قبل در دیداری دوستانه به مصاف اوکراین رفت. در این مسابقه هلیو سوسا به تمام نفرات اصلی خود بازی داد تا جدی‌ترین محک را پیش از بازی با ایران بخورند. در آن مسابقه آرایش خط دروازه و دفاع بحرین با این نفرات بود: ابراهیم لطف‌الله(گلر)، فهد حسن(مدافع مرکزی)، حمد الشمسان(مدافع مرکزی)،  سید علی عیسی(مدافع راست)، احمد نبیل(مدافع چپ).

در بازی شب گذشته(پنجشنبه) مقابل کامبوج بازیکنان دروازه و دفاع بحرین بدین ترتیب بودند: سید محمد جعفر(گلر)، احمد عبدالله(مدافع مرکزی)، حمد الشمسان(مدافع مرکزی)، احمد موسی علی(مدافع راست)، راشد الهوتی(مدافع چپ). در این بین تنها حمد الشمسان بازیکن مشترک بود و الباقی همگی تغییر کرده بودند. البته در درون دروازه رقابت سنگین و نزدیکی بین سید محمد جعفر و ابراهیم لطف‌الله وجود دارد اما لطف‌الله در مقابل اوکراین ستاره اصلی تیمش بود و بارها با واکنش‌هایش مانع از فروپاشی دروازه بحرین شد.

تدبیر جالب سوسا برای دیدار با ایران؛ مدافعان استراحت کردند

در دیدار بحرین مقابل مالزی که پنج روز قبل از دیدار مقابل کامبوج برگزار شد نفرات دروازه و دفاع بدین شرح بودند: ابراهیم لطف‌الله(گلر)، عبدالله الهزا(مدافع مرکزی)، سید باقر(دفاع مرکزی)، هزا علی(مدافع چپ)، سید علی عیسی(مدافع راست). از این بین تنها ابراهیم لطف‌الله و سید علی عیسی در دیدار مقابل اوکراین هم حضور داشتند.

سرمربی پرتغالی بحرین اما در جلوی زمین تقریبا همان نفراتی را به مصاف کامبوج فرستاد که پیش از این رودر روی اوکراین قرار داده بود: جاسم الشیخ(هافبک)، علی حرم(هافبک)، مهدی الحُمیدان(هافبک)، کمیل حسن الاسود(هافبک) و محمد الرمیهی(مهاجم). این بازیکنان در هر ۲ مسابقه مذکور از ابتدا در ترکیب تیمشان حضور داشتند.

حال باید دید در بازی دوشنبه شب بحرین با چه سیستم و آرایشی به مصاف ایران خواهد آمد. آنها بدون تردید به دنبال این هستند تا در درجه اول شکست نخورند و طبیعتا در ادامه به دنبال ضدحملات و یا ضربات ایستگاهی خواهند بود تا ایران را غافلگیر کنند و مانند بازی رفت به برتری برسند. طبیعتا در سوی مقابل دراگان اسکوچیچ و کادرش نیز برنامه‌های ویژه‌ای را برای مقابله با بحرین خواهند داشت. در حال حاضر تیم ملی فوتبال ایران از پنج بازی ۹ امتیاز جمع‌آوری کرده و در رده سوم گروه سوم جای گرفته است. ما برای صعود به مرحله بعدی باید از سد بحرین بگذریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha