آشنایی با گروه دوم یورو؛ دو قهرمان و یک تازه‌وارد در کنار تیم اول جهان

تهران- ایرنا- در گروه دوم رقابت‌های جام ملت‌های اروپا تیم‌های روسیه، دانمارک، فنلاند و بلژیک حضور دارند.

به گزارش ایرنا، شانزدهمین دوره رقابت های جام ملت های اروپا از ۲۱ خرداد می شود و ۲۴ تیم حاضر در این مسابقات باید با یکدیگر رقابت جذابی را داشته باشند. در این گزارش به معرفی تیم های حاضر در گروه ۲ خواهیم پرداخت.

در این گروه چهار تیم دانمارک، بلژیک، روسیه و فنلاند حضور دارند. به جز بلژیک، سه تیم دیگر سرگروه نشدند و به عنوان تیم دوم به مرحله نهایی رسیدند. بازی‌های این گروه در ۲ شهر سن پترزبورگ روسیه و کپنهاگ دانمارک به انجام می‌رسد.

بلژیک:

آشنایی با گروه دوم یورو؛ دو قهرمان و یک تازه‌وارد در کنار تیم اول جهان

شیاطین سرخ اروپا با هدایت روبرتو مارتینز موفق شدند به راحتی و با اقتدار کامل، ۳۰ امتیاز از ۳۰ امتیاز ممکن را در مرحله انتخابی کسب کنند تا در کنار ایتالیا مقتدرانه‌ترین صعود را به یورو ۲۰۲۰ داشته باشند.

این ششمین حضور بلژیک در جام ملت‌های اروپا به حساب می‌آید. این تیم در دوره قبلی پس از ۱۶ سال مجوز حضور گرفت و کلا در چهار حضور ابتدایی، دو حضور به یمن میزبانی مسابقات بوده است. شیاطین سرخ در سال ۱۹۸۰ عنوان دومی و در سال ۱۹۷۲ مقام سومی را به خود اختصاص دادند. با این حال در دوره قبل با سرمربیگری مارک ویلموتس آنها با انبوه ستاره‌های خود در یک چهارم نهایی به ولز شگفتی‌ساز باختند و از صعود به نیمه‌نهایی بازماندند.

با ستاره‌های بلژیک آشنا هستید اما بازهم خالی از لطف نیست اگر از ادن هازارد، کوین دی‌بروینه، روملو لوکاکو، دریز مرتنز، تیبو کورتوآ، یوری تیلمانس و ... نام ببریم. باید دید تیم اول رنکینگ فیفا و همچنین تیم سوم جهان با سرمربی اسپانیایی خود می‌تواند برای اولین بار در یک تورنمنت بزرگ به مقام قهرمانی دست پیدا کند یا خیر.

دانمارک:

آشنایی با گروه دوم یورو؛ دو قهرمان و یک تازه‌وارد در کنار تیم اول جهان

با تیم اوج گرفته و احیا شده‌ای روبرو هستیم. تیمی که در دور انتخابی به همراه اوکراین، اسپانیا، بلژیک و ایتالیا، جزو تنها تیم‌های بدون باخت بود. با این تفاوت که آنها در گروه خود اول نشدند و پس از سوییس ۱۷ امتیاز، با ۱۶ امتیاز دوم شدند.

هدایت دانمارک در یورو قرار بود با ایج هاردی کهنه‌کار باشد اما عقب افتادن یک ساله مسابقات به خاطر شیوع ویروس کرونا باعث شد تا این سرمربی از سمت خود کنار برود و هدایت تیم روزنبورگ را به دست بگیرد. فدراسیون فوتبال دانمارک نیز به گزینه کسپر هیولمند رسید. یک سرمربی بومی و ۴۹ ساله که باید دید چه عملکردی در این مسابقات از خود نشان می‌دهد.

دانمارک عجیب‌ترین قهرمان جام ملت‌های اروپا به حساب می‌آید. تیمی که مجوز حضور در جام ۱۹۹۲ را کسب نکرده بود اما کنار گذاشته شدن شوروی، آنها را به مسابقات فرستاد و همان تیم توانست در پایان جام قهرمانی را بالای سر ببرد و شگفتی‌ساز بزرگ نام بگیرد. سفید و قرمزها حالا نهمین حضور خود را تجربه می‌کنند؛ در حالی که در دوره قبلی غایب بودند.در ترکیب تیم دهم جهان بازیکنان نامداری چون کسپر اشمایکل، سیمون کر، کریستین اریکسن، یوسف پولسن، آندرس کریستنسن، توماس دلانی، پیر امریک هویبیرگ، مارتین بریث‌ویت و ... حضور دارند و نباید گمان کرد که با تیم دست و پابسته‌ای روبرو هستیم. دانمارک در جام جهانی ۲۰۱۸ هم توانست تا یک هشتم نهایی بالا بیاید و سپس به دست میزبان در ضربات پنالتی حذف شد.

روسیه:

آشنایی با گروه دوم یورو؛ دو قهرمان و یک تازه‌وارد در کنار تیم اول جهان

اما میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ و یکی از ۲ میزبان این گروه در کنار دانمارک. تیم ملی روسیه که با نام شوروی در این جام و در اولین دوره‌اش عنوان قهرمانی را در میان چهار تیم به دست آورد اما در سال ۲۰۱۶ با حضور ۲۴ تیم حتی از گروه خود هم صعود نکرد.

مردان استانیسلاو چرچسوف در مرحله انتخابی ۲۴ امتیاز کسب کردند اما در عین ناباوری بازهم صدرنشین نشدند و به عنوان تیم دوم بعد از بلژیک ۳۰ امتیازی صعود کردند. دقیقا هر ۲ باخت تزارها به شیاطین سرخ اروپا بود. آنها باید یک بار دیگر در این جام باهم رقابت کنند.

تیم سی و هشتم رنکینگ فیفا به امید صعود از گروه خود به این مسابقات آمده است.‌آنها سودای تکرار شگفتی‌سازی در سال ۲۰۰۸ را دارند که موفق شدند به نیمه نهایی برسند. چشم امید مردم روسیه به بازیکنانی امثال ماریو فرناندز، دنیس چریشف، آلکسی میرانچوک، آلکساندر گولووین و آرتم زوبا است.

فنلاند:

آشنایی با گروه دوم یورو؛ دو قهرمان و یک تازه‌وارد در کنار تیم اول جهان

اما برسیم به تازه‌وارد گروه. فنلاندی که موفق شد برای اولین بار در تاریخ به مرحله نهایی مسابقات جام ملت‌های اروپا صعود کند. این تیم پس از ایتالیای ۳۰ امتیازی با ۱۸ امتیاز و بالاتر از قهرمان سال ۲۰۰۴ یعنی یونان مجوز حضور گرفت.

فنلاند در گروه خود چهار شکست را متحمل شد اما بازهم این مساله مانع از صعود تیم مارکو کانروای ۵۷ ساله نشد. در ترکیب فنلاند بازیکن سرشناسی حضور ندارد اما علاقه‌مندان خاص این رشته حتما با تیمو پوکی، لوکاس هرادسکی و جوئل پوهجانپالو آشنا هستند. بازیکنانی که به ترتیب در لورکوزن، نوریچ سیتی و اونیون برلین عضویت دارند.

برنامه بازی‌های این گروه به شرح زیر است:

هفته اول: دانمارک – فنلاند

بلژیک – روسیه

هفته دوم: فنلاند – روسیه

دانمارک – بلژیک

هفته سوم: روسیه – دانمارک

فنلاند - بلژیک

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha