ادامه سیاست‌های اشغالگری و نژادپرستی در کابینه جدید صهیونیست‌ها

تهران – ایرنا- "نفتالی بنت" رهبر حزب "یمینا" و شانس نخست جانشینی نتانیاهو در کابینه ائتلافی آینده رژیم صهیونیستی بار دیگر گفت: دولت وی هرگز شهرکسازی‌ها در کرانه باختری را متوقف نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری "شهاب" فلسطین" بنت بامداد جمعه در نخستین دیدار تلویزیونی خود با شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی و پس از امضای توافق برای تشکیل کابینه ائتلافی مخالف نتانیاهو سخن می گفت، بار دیگر افزود:اگر نیاز باشد، دست به عملیات نظامی علیه غزه و لبنان خواهیم زد.

بنت گفت: کابینه او در مورد شهرکسازی در کرانه باختری زیر فشار دولت آمریکا قرار خواهد گرفت، اما با این وجود، وی هرگز احداث شهرکسازی‌ها را متوقف نخواهد کرد.

وی در خصوص دیدگاه آمریکا نسبت به پرونده هسته‌ای ایران نیز گفت: مهم‌ترین نکته برای آمریکایی‌ها، امنیت اسرائیل است، مهم‌ترین مسأله‌ای که آنها در جهان خواهند گفت و شراکت با ایالات متحده، استراتژیک و بنیادی است.

سرانجام چهارشنبه شب و ساعتی مانده به پایان مهلت یائیر لاپید رهبر حزب یش عتید برای تشکیل کابینه جدید، او موفقیت خود در انجام این ماموریت را رسما اعلام کرد.

یائیر لاپید توانست حمایت حداکثری برای تشکیل دولت ائتلافی جدید و براندازی نتانیاهو را کسب کند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که لاپید موفق به تشکیل ائتلاف دولتی برای کنار زدن نتانیاهو شده است.

رهبر حزب یش عتید موفقیت خود در تشکیل کابینه جدید را رسما به رئوون ریولین رئیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

بدین گونه نتانیاهو پس از ۱۲ سال نخست وزیری به آخر خط رسید و باید با صندلی نخست وزیری خداحافظی کند.

دفتر رئوون ریولین رییس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نفتالی بنت و لاپید به نوبت سمت نخست وزیری دولت جدید را عهده‌دار خواهند بود.

شبکه ۱۲ اسرائیل شنبه هفته جاری گزارش داده بود که بنت با لاپید به این توافق رسیده که بنت تا سپتامبر ۲۰۲۳ نخست وزیر باشد و پس از آن لاپید تا نوامبر ۲۰۲۵ این سمت را عهده‌دار شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha