پنجعلی: امیدوارم خلاقیت و استعداد ذاتی به داد فوتبال ما برسد

تهران - ایرنا - پیشکسوت فوتبال ایران گفت: شرایط ملی‌پوشان را درک می‌کنم اما به استعداد ذاتی آنان ایمان دارم و امیدوارم باز هم خلاقیت فردی بازیکنان به داد فوتبال ما برسد.

«محمد پنجعلی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه ما پیشکسوتان هدفی نداریم جز حمایت و موفقیت فوتبال و اگر حرفی می‌زنیم فقط به دنبال رشد و توسعه این ورزش هستیم. تیم ملی در شرایطی برابر هنگ‌کنگ به میدان رفت که هیچ بازی دوستانه‌ای را قبل از این دیدار تجربه نکرد و بازیکنان فقط با چند جلسه تمرین راهی بحرین شدند، معلوم است در چنین شرایطی وضعیت تیم ملی به چه صورت است و نیابد به بازیکنان خرده گرفت.

وی ادامه داد: به نظرم با امکاناتی که در فوتبال ما وجود دارد خوب بودیم، حد فوتبال ما هم همین است. اگر در برخی از دیدارها نتایج دیگری رقم می‌خورد به مدیریت فوتبال باز نمی‌گردد بلکه بحث خلاقیت و استعداد ذاتی بازیکنان است که به کمک فوتبال ما آمده و باید از این بابت خدا را شاکر باشیم.  

پنجعلی تاکید کرد: در کجای دنیا می‌بینیم تیمی بدون دیدارهای تدارکاتی و هماهنگی، راهی چنین رقابت‌های مهمی شود؟ به نظر من در این شرایط مربی هم کاری نمی‌تواند انجام دهد و هر چه هست خود بازیکنان هستند. اگر تیم ملی امروز دچار این مشکلات شده باید دید مسببان آن کجا هستند و چه می‌کنند و چرا با آنان برخورد لازم نشد؟  

پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: در دیدار برابر هنگ‌کنگ با این که بردیم اما ایرادهایی هم وجود داشت، سرعت بازی خیلی کم بود و بچه‌ها سخت همدیگر را پیدا می‌کردند. البته اعتقاد دارم از این مرحله می‌توانیم صعود کنیم، اما برای مرحله بعدی اگر بخواهیم با همین روند برنامه‌ریزی کنیم، بدون شک کارمان سخت خواهد شد و به مشکل می‌خوریم چرا که بازی‌ها سخت‌تر و رقبا هم قوی‌تر می‌شوند.  

وی در خصوص بازی ایران و بحرین هم گفت: امیدوارم بازیکنان صدای ما را بشنوند، ما می‌دانیم شما در چه شرایطی هستید، انتظار خلق شگفتی هم نداریم اما یقین داریم شما می‌توانید از این گروه صعود کنید.  

تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر از پنج بازی ۹ امتیاز دارد و در رده سوم گروه سوم جای گرفته است. ملی‌پوشان پس از برد مقابل هنگ‌کنگ، باید دوشنبه شب به مصاف بحرینِ میزبان بروند. کامبوج و عراق هم دیگر رقبای تیم دراگان اسکوچیچ هستند که به ترتیب در روزهای ۲۱ و ۲۵ خرداد مقابل ملی‌پوشان ایران صف‌آرایی خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha