۱۵ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۵
کد خبرنگار: 848
کد خبر: 84354836
۰ نفر

برچسب‌ها

بخش ملی کنگره جهانی شعر اهل‌بیت(ع) فراخوان داد

شیراز- ایرنا - فراخوان بخش ملی کنگره جهانی شعر اهل بیت(ع) که تیرماه ۱۴۰۰ به میزبانی شهرداری شیراز برگزار می شود، اعلام شد.

دبیرخانه این کنگره درمطلب ارسالی به ایرنا آورده است: بخش مسابقه ملی با دعوت از شاعران سراسر کشور در دو بخش اصلی و  ویژه برگزار می شود.
این مطلب حاکی است: موضوعات بخش اصلی عبارتند از:زندگی، شخصیت و اندیشه حضرات اهل بیت(ع)، جنبه های معرفتی فرهنگ حضرات اهل بیت(ع)، سبک زندگی سالم در آینه معارف حضرات اهل بیت(ع)،احادیث و سیره حضرات اهل بیت(ع)، کرامات و فضایل و مناقب حضرات اهل بیت(ع) و جلوه های فرهنگ اسلامی در سیره حضرات اهل بیت(ع). 
موضوعات بخش ویژه کنگره نیز شیراز؛ سومین حرم اهل بیت(ع) و سیره، مناقب و شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) خواهد بود.
شاعران سراسر کشور می‌توانند در هر یک از بخش های بخش اصلی و ویژه (شیراز سومین حرم اهل بیت«ع») حداکثر ۲ اثر را تا تاریخ پنجم تیر ۱۴۰۰به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
 محدودیتی در ژانر و سبک  اشعار وجود ندارد و آثار باید صرفاً در قالب word  ارسال و در سربرگ هر شعر نام و نام خانوادگی، استان و شهر/روستای محل سکونت، شماره همراه و سال تولد شاعر درج شود.
همچنین آثار باید از طریق پست الکترونیکی shirazahlulbaytpoetry@gmail.com  به دبیرخانه کنگره ارسال شود که به صاحبان آثار برگزیده جایزه نقدی ۲۰ ، ۱۵ و ۱۰ میلیون ریالی(نفرات اول تا سوم) تعلق می گیرد و برای حضور در کنگره،مهمان شیراز؛ سومین حرم اهل بیت(ع) خواهند بود.

این مسابقه با همکاری شهرداری شیراز، شورای اسلامی این شهر و حوزه هنری فارس برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha