۱۴ خرداد ۱۴۰۰، ۱۰:۳۶
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84354800
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نشست فوق العاده لبنان، تل‌آویو و سازمان ملل

۱۴ خرداد ۱۴۰۰، ۱۰:۳۶
کد خبر: 84354800
نشست فوق العاده  لبنان، تل‌آویو و سازمان ملل

تهران – ایرنا- ژنرال استفانو دل کول فرمانده کل نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) روز جمعه از "نشست فوق العاده نظامی " بین لبنان و اسرائیل در سایت سازمان ملل در راس الناقوره در جنوب لبنان خبر داد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی لبنان، براساس بیانیه صادر شده از نیروهای یونیفل، در این جلسه محور بحث ها طول خط آبی، موارد نقض زمینی و هوایی [مرزی] همچنین سایر موارد در حیطه اختیارات یونیفل متمرکز خواهد بود که در قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل و سایر قطعنامه های مربوطه مندرج است.

در این بیانیه اشاره شده است: در پی حوادث زیادی که در طول خط آبی و در بازه زمانی ۱۳ تا ۲۵ ماه می (۲۳ اردیبهشت تا ۴ خرداد) در نقض قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت رخ داده است، ژنرال دل کول بر اهمیت جلوگیری از تکرار چنین حوادثی تأکید کرد، اتفاقاتی که بیانگر متزلزل بودن استقرار در طول خط آبی و نیز حفظ ثبات در منطقه است.

فرمانده کل نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) خواستار همکاری کامل دو طرف در تحقیقات جاری یونیفل در خصوص حوادث [اخیر] شده است.

مرز جنوبی لبنان همزمان با تشدید تنش‌های اخیر در نوار غزه و جنگ ۱۲ روزه اخیر رژیم صهیونیستی علیه این باریکه، شاهد تظاهرات‌های گسترده بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha