امام راحل با پشتوانه همراهی مردم انقلاب را به ثمر نشاند

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: امام خمینی (ره) رهبر آزاده‌ای بود که با تکیه بر ایمان راسخ و عزم سترگ همچنین به پشتوانه همراهی مردم، انقلاب اسلامی را به ثمر نشاند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در پیامی به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) اظهار داشت: سید روح‌الله الموسوی الخمینی (ره) فقیه، عارف، مرجع تقلید، نظریه‌پرداز و معمار بزرگ نهضت اسلامی، بزرگمردی است که توانست در پرتو بینش آزادیخواهی خود، جنبشی دینی را در ایران اسلامی پایه‌گذاری نماید، همان خیزشی که با گذشت چند دهه، همچنان پیامدها و تاثیر شگرفش در سطح منطقه و جهان هویداست.

وی افزود: رهبری بی‌نظیر که با تدبر، تفکر، آگاهی به زمان و اطلاع از مسائل جهانی، بزرگترین انقلاب معاصر را هدایت کرد و با اندیشه متعالی و منش پیامبرگونه خود، بیداری اسلامی را به جهانیان هدیه نمود.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: رهبر آزاده‌ای که با تکیه بر ایمان راسخ و عزم سترگ همچنین به پشتوانه همراهی مردم، انقلابی را به ثمر نشاند که امروز به فضل الهی و با رهبری داهیانه حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) دوران بلوغ خود را سپری کرده و همچنان بر تارک زمان، خوش می‌درخشد.

وی ادامه داد: انسان وارسته و زاهدی پارسا که چون "انتظار فرج از نیمه خرداد کشید"، خورشیدِ عالمتابِ وجودش در شامگاه ۱۴ خرداد ۱۳۶۷،  ناباورانه، غروب کرد تا "با دلی آرام، قلبی مطمئن، روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا" در جوار شهیدان آرام بگیرد.

ملانوری اظهار داشت: و اینک در آستانه سی و چهارمین سالگشت عروج ملکوتی این روح خدا نه تنها مردم ایران زمین بلکه همه آزادی‌طلبان دنیا همچنان سوگوار از دست دادن این بزرگمرد تاریخ بشریت در قرن معاصرند.

وی افزود: اینجانب با آرزوی اعتلا و عظمت روزافزون نظام مقدس جمهوری اسلامی، سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) و  معلم مکتب انقلاب اسلامی را به همه ارادتمندان آن عزیز به ویژه مردم ولایتمدار خراسان جنوبی، تسلیت عرض نموده، امیدوارم خداوند علی اعلی در سایه وحدت و همبستگی حول محور آموزه‌های مکتب امام و تحت زعامت رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی)، توفیق بازخوانی، شناخت کامل و شناساندن مکتب، تفکر و اندیشه امام راحل را نصیب و روزی مان گرداند.

استاندار خراسان جنوبی اظهار امیدواری کرد: همه ما بتوانیم در هر جایگاهی، رهرو خوبی برای راه روشن آن امام همیشه زنده باشیم چرا که به فرمایش ‏رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) " ما امروز و فردای کشورمان به گفتگو از امام بزرگوار احتیاج داریم. امام بزرگوار سال‌ها پس از فقدان ظاهری، در بین ما زنده است و باید زنده بماند و ما از حضور او و معنویت او و فکر او و انگشت اشاره‌ او بهره‌مند بشویم".

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha