۱۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۹:۰۸
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84354726
۰ نفر

برچسب‌ها

استاد دانشگاه دولتی داغستان:  امام خمینی (ره) رهبری کم نظیر بود

مسکو - ایرنا -  دکتر نوری محمد زاده، استاد دانشگاه دولتی جمهوری داغستان روسیه گفت: امام خمینی (ره) یک رهبر کم نظیر بود که با نفس احیاگر خود فرهنگ بی هویتی شرق و غرب آن زمان را به تمدن نوین مدرن متعالی تبدیل کرده است.

محمدزاده  استاد دانشگاه دولتی جمهوری داغستان روسیه روز جمعه با ارسال پیامی به دفتر ایرنا در مسکو به مناسبت سی و دومین سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره)   اظهار کرد: امام راحل رهبر یک قوم و ملت خاصی نبوده بلکه با چهره راهبر تمام آزادیخواهان عدالت‌جوی جهان، خود را نمایان ساخته بود.

وی با بیان این که حضرت روح الله از معدود کسانی بود که انسان مادیگر را از خواب غفلت بیدار و به طبیعت توحیدی خود راهنمایی کرده است، تصریح کرد: وی دست همه مظلومان و مستضعفین دنیا را گرفته تا آنها را به حقیقت خدایی خودشان برگرداند.

محمدزاده در این پیام  نوشت: آن پیر تمام تشنگان معارف ناب در واقع خالق تاریخ جدیدی در سطح دنیای کنونی بود. امام با خلقت تاریخی انقلاب اسلامی به همه جوامع بشری امید در پرتوی اخلاق و آرامش درونی معنوی برگرداند. وی با قیام نورانی خود در برابر ظلم به خناسان روشنفکرمآب دنیا اعتقاد اصالتی انسان به منجی عالم بشریت و مصلح جهان را به اثبات رسانیده است.

استاد دانشگاه دولتی داغستان در این نامه نوشت: امام خمینی(ره)   فقط یک شخصیت مذهبی و عارف کامل و فیلسوف متعالی و سیاستمدار خبره نبود بلکه یک رهبر کم‌نظیر است که با عروج معنوی از غار حراء قلب سلیم خود با بالهای فرشتگانه روح خدایی به صدرة المنتهی خلقت عالم رسیده و از آنجا با پیامبروارانه دنیای فکری غرق در ظلمات را با آب کوثر انوار الهی شستشو و با حرکت حسینی وار نهج علوی را بین بشریت ضال در ایدیولوژی‌های شیطانی احیا کرده است.

وی گفت: ایشان با نفس احیاگر خود فرهنگ بی هویتی شرق و غرب آن زمان را به تمدن نوین مدرن متعالی تبدیل فرموده است.

 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha