۱۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۵:۲۱
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 84354688
۲ نفر

برچسب‌ها

آمریکا ۲۸ شرکت چینی را تحریم کرد

تهران-ایرنا- جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در اقدامی که نشان دهنده ادامه سیاست فشار واشنگتن بر پکن است، سرمایه گذاری در ۲۸ شرکت چینی وابسته به صنعت نظامی این کشور را ممنوع کرد.

به گزارش ایرنا، به نقل از "نیو یورک تایمز"، پیش از بایدن، دونالد ترامپ رییس رییس جمهوری سابق آمریکا ۳۱ شرکت چینی وابسته به بخش نظامی این کشور را تحریم کرده بود.  
به این ترتیب آمریکا ۵۱ شرکت چینی را در لیست سیاه سرمایه گذاری شرکت‌های آمریکایی قرار داده است. این شرکت‌ها اکثرا در زمینه‌های تکنولوژی نظارتی، مخابرات، گوشی‌های همراه و حتی ریل آهن فعالیت می‌کنند.  
این درحالی است که پکن روز پنجشنبه ضمن انتقاد از تحریم‌های شرکت‌های چینی توسط ترامپ اعلام کرد که از حقوق شرکت‌های چینی دفاع خواهد کرد و این اقدامات آمریکا سیاسی است و واقعیت‌ها و وضعیت حقیقی شرکت‌های چینی را نادیده می‌گیرد.  
وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌های چینی قوانین و نظم معمولی بازار را زیر پا می‌گذارد به منافع سرمایه گذاران جهانی از جمله سرمایه گذاران آمریکایی صدمه می‌زند.  
اگرچه دولت بایدن ادعا کرده است در مقایسه با ترامپ یک رویکرد دیپلماتیک در مقابل چین به کار خواهد گرفت، اما وی یک سیاست سختگیرانه در زمینه دفاعی و تکنولوژی در مقابل چین خواهد داشت.  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha