۱۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۴:۰۹
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84354681
۰ نفر

برچسب‌ها

رجزخوانی ضد ایرانی وزیر جنگ صهیونیستی در پنتاگون

نیویورک- ایرنا- وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که اشغالگری آن بزرگترین عامل بی‌ثباتی و ناامنی خاورمیانه است، ایران را مشکل جهانی خواند.

به گزارش ایرنا، بنی گانتز  عصر پنج‌شنبه در دیدار با لوید آستین وزیر دفاع آمریکا، مدعی شد: در این روزها ایران به توسعه سلاح اتمی خود و تسلیح شبه‌نظامیان در سراسر خاورمیانه ادامه می‌دهد.
وی افزود: بگذارید صریح باشم که ایران نخستین و اصلی‌ترین مشکل منطقه‌ای و جهانی است. همچنین تهدید وجودی برای اسرائیل است همچنان که سران آن به طور علنی اعلام می‌کنند.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که تاکنون تمام تلاش خود را برای نابودی برجام به کار گرفته‌اند، گفت: من به خوبی از گفت‌وگوی مهم در مورد توافق آینده که تسلیحات هسته‌ای آن را متوقف می‌کند، آگاه هستم. 
گانتز افزود: متوقف کردن ایران قطعا یک نیاز استراتژیک مشترک ایالات متحده، اروپا، کشورهای خاورمیانه و اسرائیل و همچنین مردم ایران است. 
وی که رژیم متبوعش تاکنون تمام قطعنامه‌ها، پیمان‌های تسلیحاتی بین‌المللی و حقوق بشری را نادیده گرفته است، که گواه آن محکومیت‌های همیشگی آن در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد است، ایران را به برخورد نامناسب با مردمش متهم کرد.
این وزیر صهیونیستی اظهار کرد: گفت‌وگوهای ما برای اطمینان از اینکه هر توافقی هدف خود را دور نگهداشتن ایران از سلاح هسته‌ای، به طور موثر برآورده کند، بسیار مهم است. البته ، با توجه به دامنه تهدید، اسرائیل همیشه باید مطمئن شود که توانایی محافظت از خود را دارد. 
گانتز همچنین مدعی زمان تغییرات بزرگ و چالش‌های جدید شد و افزود: اما یک چیز قوی وجود دارد ، اتحاد استراتژیک، ارزش‌های مشترک بین اسرائیل و ایالات متحده و همچنین روابط ویژه بین وزارت‌خانه‌های دفاع.
وی با اشاره به حملات سنگین مقاومت علیه تجاوز رژیم اشغالگر، حماس را یک گروه تروریستی خواند که به سوی غیرنظامیان آتش گشوده است.
این در حالی است که آمار کشته‌شدگان فلسطینی به ویژه کودکان به خوبی روشنگر ماهیت جنایت‌کارانه این رژیم و حمله به غیرنظامیان است.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از اینکه آمریکا از حق حفاظت از خود این رژیم حمایت کرده است، قدردانی کرد و مدعی شد سیستم دفاعی گنبد آهنین آنها بیش از ۱۴۰۰ راکت را رهگیری کرد.
گانتز ادامه داد: این لحظه چالش، فرصت تغییر را نیز ایجاد می‌کند. به دنبال تلاش‌های نظامی، اکنون زمان اقدامات دیپلماتیک فرا رسیده است که امیدواریم از یک درگیری نظامی دیگر جلوگیری کند یا به تأخیر اندازد. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha