همتی: ظریف دیپلماتی وطن پرست است

تهران-ایرنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: از ظریف در دولتم استفاده خواهم کرد زیرا او دیپلماتی وطن پرست است.

به گزارش ایرنا،  عبدالناصر همتی،  نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: از ظریف در دولت استفاده می کنم، جناب آقای ظریف از دوستان خوب من و دیپلماتی قوی و وطن پرست است. وی افزود: ظریف حتی اگر نخواهد با دولت من همکاری کند از رهنمون ها و مشاوره‌های او استفاده خواهم کرد.

وی در  در  کلاب هاوس با بیان برنامه خود به برخی سوالات کاربران پاسخ داد.

این نامزد انتخاباتی در این سخنان یادآور شد: من یک اصلاح طلبم.  برنامه من اصلاحات مهم اقتصادی است و  مردم امید پیدا کرده‌اند، من انصراف نخواهم داد.

همتی توضیح داد: افتخار می کنم که نیروهای اصلاح طلب بخواهند به من کمک کنند.  

وی با بیان اینکه انقدر حمله سایبری کردند که اکانت توییتر من، امروز تعلیق شد یادآور شد: من کسی هستم که پنج بانک نظامی را جمع کردم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: پول هایی که دارد در برخی ستادها خرج می شود، ممکن است از درآمد واردات کسانی باشد که با رانت، دست به واردات زده اند و با شفاف سازی در حوزه ارز مخالفند.

همتی تصریح کرد: من با افزایش قیمت بنزین مخالف بودم؛ مخالفتم را به رئیس جمهور هم گفتم؛ بدترین اقدام اقتصادی در بدترین موقع ممکن بود.

وی ادامه داد: مردم اگر پشت من باشند، تعهد میدهم آن کاری که از من می خواهند را انجام می دهم؛ اگر نگذارند کارم را بکنم و با تعامل کار پیش نرود، آن را با مردم در میان می گذارم.

رئیس سابق بانک مرکزی گفت: بحث واکسیناسیون عمومی، اولین برنامه من در صورت پیروزی در انتخابات خواهد بود، هم با واردات واکسن، هم تولید واکسن داخلی.

همتی با بیان اینکه سی و چهار ماه حضور در جبهه های جنگ را داشتم عنوان کرد: اکنون صداوسیما باید خودش را تغییر دهد، وگرنه بازی را می بازد، کما اینکه بیننده اش کاهش پیدا کرده است.

وی توضیح داد: پنج نامزد دیگر انتخابات، کاری نداشتند که اجرایی محسوب می شود.  نتیجه کار میدان و دیپلماسی باید توسعه اقتصادی باشد، یعنی باید نتیجه اش به جیب مردم برود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: کمک های زیادی به کشورهای منطقه کردیم مثل عراق و سوریه، بنابراین باید در جهت منافع اقتصادی ایران، از آنها استفاده کنیم.

همتی در ادامه یادآور شد: از ظریف در دولت استفاده می کنم. وی از دوستان خوب من و دیپلماتی قوی و وطن پرست است. ظریف حتی اگر نخواهد با دولت من همکاری کند از رهنمون ها و مشاوره‌های او استفاده خواهم کرد.

وی گفت: بازدارندگی کشور هم باید حتی در خدمت توسعه اقتصادی باشد.  تعامل این نیست که بقیه هر تصمیمی گرفتند، بگوییم دستتان درد نکند؛ تعامل این است که با ارتباطات و بدون تقابل، مسائل را حل کنیم؛ من این قدرت را دارم.

تعامل به معنای سازش نیست.

این نامزد انتخاباتی توضیح داد: رقیب اصلی من این پنج نفر هستند؛ هر پنج نفر دارند تخریب های زشتی علیه من می کنند.  رقیب مهمم البته این پنج نفر نیستند، بلکه قهر مردم هستند، اگر مردم قهر نکنند، این پنج نفر اصلا رقیب من نخواهند بود.

مسئله ی اصلی در خصوص باروری و جمعیت، امید به آینده است، مردم باید دورنمای خوبی از وضعیت اقتصادی داشته باشند.

همتی گفت: مگر می توان اهل سنت عزیز را نادیده گرفت؟ من از دکتر رحمانی که اهل سنت بودند، برای پذیرش یکی از معاونت ها در بانک مرکزی دعوت کردم، اما ایشان قبول نکردند؛ ایشان الان مشاور ارشد اقتصادی من است.

وی به یکی از نامزدهای انتخاباتی در کنایه ای گفت: در دوره ی آن نامزد محترم، آن ۱۱ نفر، ۹۰ هزار میلیاردتومان وام گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha