خسارت سیلاب‌های نیمه اردیبهشت در استان سمنان ١۴٠ میلیارد تومان بود

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: مجموع خسارت سیل نیمه اردیبهشت به بخش‌های مختلف استان ١۴٠ میلیارد تومان بود.

به گزارش ایرنا، ایرج رئیسیان عصر پنجشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری گفت: از ۱۲ تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ بارش‌های رگباری در استان سمنان رخ داد اما به دلیل شدت بارش‌های بهاری، جاری شدن سیلاب در استان دور از انتظار نبود.

وی بیان کرد: به علت شدت سیلاب در اواسط اردیبهشت ۱۴۰ میلیارد تومان به استان سمنان در بخش های مختلف از جمله دام، طیور، زراعت، تاسیسات ریلی و جاده ای، ساختمان ها خسارت وارد شد.

وی ادامه داد: از مجموع خسارت های واردشده به دلیل جاری شدن سیل در استان سمنان در اردیبهشت ۱۰ میلیارد تومان مربوط به شهرستان شاهرود، ۷ میلیارد تومان مربوط به شهرستان سمنان، ۳۲ میلیارد تومان مربوط به شهرستان دامغان، ۴۶ میلیارد تومان مربوط به شهرستان گرمسار، ۱۱ میلیارد تومان مربوط به شهرستان مهدیشهر، ۱۹ میلیارد تومان مربوط به شهرستان آرادان و ۱۰ میلیارد تومان مربوط به شهرستان سرخه بود.

رئیسیان اضافه کرد: در زمان وقوع سیل و جاری شدن سیلاب همکاری پلیس راه برای تسریع در انسداد جاده برای مدیریت بحران و جلوگیری از تلفات جاده ای به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: برآورد خام از خسارت خشکسالی در استان سمنان در سال جاری ۸۴۳ میلیارد تومان است.

وی افزود: اختیار اعزام و استفاده از بالگرد در زمان آتش سوزی جنگل و مراتع برعهده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان است.

رئیسیان اضافه کرد: در سال های گذشته با وقوع بلایای طبیعی بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال در بخش های مختلف به استان سمنان خسارت وارد شد که از این میزان سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات و پرداخت‌های بلاعوض به استان سمنان پرداخت شد.

در این آیین علی خداداد به عنوان مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان معرفی و از خدمات رئیسیان در این سمت تقدیر شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha