درخشش تجهیزات پزشکی دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه اوراسیا
پاویون ایران

تهران-ایرنا- شرکت‌های دانش بنیان ایرانی فعال حوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در بیست‌ و هشتمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی اوراسیا در ترکیه توانمندی‌های خود را به رخ جهانیان کشاندند.

نمایشگاه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی اورسیا (Expomed Eurasia ۲۰۲۱) از بزرگ‌ترین و معتبرترین رویدادهای حوزه سلامت است که همه ساله با حضور برترین شرکت‌های جهانی در کشور ترکیه برگزار می‌شود و امسال نیز علاوه بر ایران شرکت هایی از آمریکا، کانادا، چین، بلژیک، انگلیس، سوئیس، روسیه، کره و تایوان حضور دارند.

در تماس روز پنج شنبه ستاد اجرایی شرکت کنندگان ایرانی در نمایشگاه اوراسیا با خبرنگار آموزش و دانشگاه  ایرنا عنوان شد که ۱۴ شرکت دانش‌بنیان ایرانی و ۳۰۰ شرکت از دیگر کشورها در این رویداد بین المللی حاضر شده اند.

پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان ایران در راستای توسعه دیپلماسی اقتصادی و صادرات خدمات حوزه پزشکی و سلامت با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در شهر استانبول محل برگزاری نمایشگاه مذکور حضور دارد.

 اوراسیا یکی از برترین رویدادهای دولت ترکیه در حوزه بهداشت و درمان به شمار می‌رود. این نمایشگاه  فرصتی است تا تامین‌کنندگان تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در سطح جهان، با صاحبان مشاغل در ترکیه و همچنین بازارهای در حال رشد کشورهای همسایه اوراسیا آشنا شوند و به تبادلات تجاری بپردازند.

 در این نمایشگاه تخصصی، شرکت‌های متعددی که در زمینه تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، سیستم‌های عکس‌برداری، آنالیز پزشکی، تشخیص، درمان، محصولات توانبخشی، راه‌حل‌های بیمارستانی، سیستم‌های تصویربرداری هسته‌ای، فناوری‌های تصویربرداری نوری و پلاسما با کیفیت بالا، تجهیزات CCU، تجهیزات تنفسی، تجهیزات چشم‌پزشکی، ونتیلاتور و تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت دارند شرکت کرده اند.

بنابر این گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه بازار و گسترش همکاری‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان  اقدام به حمایت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های تخصصی داشته است و  در سالجاری نیز حمایت خود از حضور مستقل شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های بین‌المللی داخلی و خارجی را ادامه خواهد داد. 

صندوق نوآوری و شکوفایی در فهرست نمایشگاه‌های مصوب سالجاری ۱۶۰ نمایشگاه بین‌المللی داخلی و ۲۰ پاویون دانش بنیان خارجی را در نظر گرفته است و میزان حمایت از هر شرکت دانش‌بنیان برای حضور مستقل در نمایشگاه‌های تایید شده رقم ۳۰ میلیون تومان در سال (حداقل ۳ نمایشگاه قابل استفاده است) و میزان حمایت از هر شرکت دانش‌بنیان برای حضور در پاویون نمایشگاه‌ی تایید شده هم رقم ۳۰ میلیون تومان در سال (حداقل ۲ نمایشگاه قابل استفاده است) خواهد بود.

نمایشگاه اوراسیا دیروز دوازدهم خرداد و همزمان با روز جهانی نمایشگاه‌ها در مرکز نمایشگاهی تویاپ شهر استانبول با حضور ۱۴ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در پاویون ایران افتتاح شد و تا فردا ۱۴ خرداد  ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha