۵١٩ هزار و ۵۴٠ نفر در‍ استان سمنان واجد شرایط رای دادن هستند

سمنان- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: ۵۱۹ هزار و ۵۴۰ شهروند استان واجد شرایط رای دادن هستند.

به گزارش ایرنا، حبیب‌الله خجسته پور عصر پنجشنبه در نشست ستاد انتخابات استان سمنان افزود: در استان سمنان برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰، تعداد ۵۱۹ هزار و ۵۴۰ نفر واجد شرایط رای دادن وجود دارد که از این تعداد ۲۶۲ هزار و ۸۱۷ نفر مرد و ۲۵۶ هزار ۷۲۳ نفر زن هستند.

وی تاکید کرد: تعداد ۱۰ هزار و ۹۰۶ رای اولی در استان واجد شرایط شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰ هستند. 

خجسته پور بیان کرد: باید تلاش شود تا رای اولی‌ها اولین تجربه خود را در زمان رسیدن به سن تکلیف سیاسی، به بهترین نحو ممکن به انجام برسانند و لازم است تا فرمانداران نیز در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.

وی گفت: اولین اقدام امام خمینی(ره) دستور برگزاری رفراندوم بود که پس از ۵۰ روز از پیروزی انقلاب اسلامی، این اتفاق رخ داد و همه‌پرسی عمومی انجام شد؛ می توان گفت این ‌رویداد یک اقدام بی‌نظیر در انقلاب های دنیا بود.

وی گفت: پس از برگزاری رفراندوم، مطابق قانون اساسی، همه ارکان نظام به صورت‌مستقیم و غیرمستقیم توسط خود مردم انتخاب می شوند که این مهم به همراه فرموده ایشان که تاکید داشتند «میزان رای ملت است» نشان از اندیشه والای حضرت امام(ره) در حوزه انتخابات و مردم سالاری دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان ادامه داد: مقام‌معظم‌رهبری نیز بر امانتداری از رای مردم به عنوان حق الناس تاکید ویژه داشتند که ما مجریان انتخابات باید در این خصوص در تمامی فرایندهای انتخابات تا روز انتخابات و برگه رای مردم، حق الناس و حفظ بی‌طرفی را رعایت کنیم.

وی تاکید کرد: یک شعبه سیار اخذ رای باید در هر شهرستان برای فراهم نمودن زمینه اخذ رای از بیماران کرونایی در بیمارستان ها و کسانیکه که در منازل قرنطینه هستند در نظر گرفته شود.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: از تمامی فرآیند های ۸ شعبه سیاری که برای گرفتن رای تک تک‌ مردم از جمله بیماران کرونایی اقدام می کنند، مستندسازی و اطلاع‌رسانی شود تا همه دنیا بدانند زمینه رای دادن برای تک تک‌افراد جامعه فراهم شده است.

٧٧٨ شعبه اخذ رای در استان سمنان برای انتخابات ٢٨ خرداد پیش‌بینی شده که شامل ۴٨٢ شعبه در شهرها و ٢٩۶ شعبه در روستاها می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha