دما در چهارمحال و بختیاری سه درجه گرمتر شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از افزایش دما طی روزهای اخیر در این استان خبر داد و گفت: دما به طور میانگین تا سه درجه و در برخی نقاط تا چهار درجه گرمتر شده است.

مهران چراغپور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سیزدهم خردادماه در گرمترین زمان دمای شهرکرد به ۳۵ درجه سانتی‌گراد رسید که این دما تا روز دوشنبه هفته آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه امسال در استان گرمای زودهنگام در اردیبهشت شکل گرفت، اظهار داشت: به سبب کاهش بارش‌ها و وقوع خشکسالی گرما در استان زودتر از موعد شکل گرفت اما در خردادماه دما روند طبیعی خود را در پیش گرفته است و تغییری نسبت به سال‌های گذشته ندارد.

چراغپور همچنین روزهای بدون بارشی را برای خردادماه پیش‌بینی کرد و گفت: جو به نسبت پایدار همراه با وزش باد و غبار رقیق تا اوایل هفته آینده در استان حاکم است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از کاهش ۳۳ درصدی بارش‌ها در این استان خبر داد و افزود: میانگین بارش‌های سال آبی جاری در استان ۳۸۵ میلیمتر است که پیش‌بینی می‌شود با همین میزان بارش سال آبی استان به پایان برسد.

چراغپور نسبت به تشدید خشکسالی هواشناسی در استان هشدار داد و گفت: با توجه به کمبود منابع آب باید در مصارف مدیریت مصرف بهینه را مدنظر قرار داد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

خشکسالی‌های اخیر از سال ۱۳۸۶ در چهارمحال و بختیاری آغاز شده و پیامدهای ناگواری بر منابع آب، محیط‌زیست و فعالیت‌های اقتصادی این استان به‌ویژه در بخش کشاورزی داشته است.

هم اینک ۱۰۰ درصد مساحت این استان درگیر خشکسالی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha