دستگاه‌های اجرایی در مدیریت انرژی همکاری جدی داشته باشند

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: دستگاه‌های اجرایی و سایر سازمان‌ها نهایت همکاری را در مدیریت انرژی داشته باشند تا مشمول قطع برق نشوند.

محمد حسن متولی زاده روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری هفتمین مانور برق در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: شرکت‌های توزیع نسبت به پایش دقیق وضعیت مصرف انرژی سازمان‌ها و سایر نهادها با جدیت اقدام کرده و هرجا رعایت نشدن مدیریت انرژی را مشاهده کردن ضمن قطع برق آن را رسانه‌ای کنند.

وی بااشاره به مصوبه هیات وزیران در مورخ ۹ خرداد ماه جاری که با استناد به تبصره بند (ز) ماده ۳۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب و صادر شد، خاطرنشان ساخت: براساس این مصوبه، استانداران سراسر کشور موظف به نظارت و  هماهنگی برای رعایت سقف برق قابل تأمین ابلاغی وزارت نیرو شده اند.

متولی زاده بر اجرای دقیق مصوبه هیات وزیران تاکید کرد و گفت: بند یک این مصوبه بحث کنترل سخت را مورد تاکید قرار داده  که با مدیریت استانداران به همه دستگاه ها ابلاغ شده است.

مدیرعامل توانیر گفت: در بخشی از این بند برکاهش مصرف اداره‌ها تاکید شده که تا ۵۰ درصد درزمان حضور و ۱۰ درصد درزمان تعطیلی میزان مصرف خود را کاهش دهند.

وی ادامه داد: امروز گروه‌های اجرایی تعیین شده و مرکزهای پایش با استفاده از سیستم‌هایی که در اختیار دارند بررسی لازم را به عمل آورده و اداره‌ای که از برنامه تخلف دارد را اعمال خاموشی کنند.

متولی زاده افزود: امید است دستگاه‌ها و سایر سازمان‌ها نسبت به رعایت برنامه اقدام کنند تا شاهدکاهش مصرف بوده و نیازی به قطع برق نباشد.

مدیرعامل توانیر گفت: اگر اداره‌ها رعایت کنند مردم هم تشویق به رعایت می شوند.

 وی با اشاره به همکاری پرسنل صنعت برق در اجرای برنامه فراگیر صنعت برق گفت: از زمانی که شما وارد کار شدید و برنامه های مدیریت بار اجرایی شد چالش های ما کمتر شد و امید است این همکاری تداوم یابد تا خاموشی ها کم و کمتر شود.

به گزارش ایرنا، براساس مصوبه هیات دولت، استانداران باید  از طریق کاهش مصرف دستگاه های اجرایی، اداره ها، بانک ها و نهادهای عمومی غیر دولتی به میزان پنجاه درصد(۵۰%) مصرف سال گذشته با روش هایی از قبیل تغییر ساعت شروع و خاتمه کار اداره (با رعایت ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری)، تعدیل روشنایی معابر و جاده ها، واپایش(کنترل) مصرف بخش های صنعتی، کشاورزی و تجاری و پشتیبانی از سایر برنامه های مدیریت مصرف برق به عمل آورند.

 برپایه این مصوبه، اداره ها موظف به تنظیم دمای محیط کاری به میزان حداقل (۲۵) درجه سانتی گراد در زمان کار و خاموش کردن سامانه سرمایشی و روشنایی غیر ضروری در خارج از ساعت کاری هستند و در صورت عدم رعایت، شرکت توزیع نیروی برق مجاز به قطع برق آن ها است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha