تسریع در اتمام روند ساخت فرودگاه سقز ضروری است

‍سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز با اشاره به ضرورت تسریع در اتمام روند ساخت فرودگاه سقز، گفت: عملیات واگذاری خدمات چهارگانه (آب، برق، گاز و تلفن) توسط دستگاه های مرتبط در حال انجام است.

کامیل کریمیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرودگاه سقز یکی از پروژه های ملی و حائز اهمیت و مطالبه جدی و به حق مردم این دیار است بنابراین تسریع در اتمام این پروژه بزرگ ضروری است.

وی با اشاره به خرید تجهیزات پایانه فرودگاه همچنین بر نصب سریع آن، آسفالت جاده واریانت سقز - مریوان تاکید کرد و افزود: پیشرفت کلی پروژه بر اساس زمانبندی، مناسب نیست بنابراین باید پیمانکاران بیشتر از قبل تلاش کنند تا روند عملیات ساخت این پروژه سرعت بگیرد.

کریمیان یادآور شد: عملیات نصب دیوارهای پیرامونی‌، ساخت پایانه و ساختمان های جانبی و واگذاری خدمات چهارگانه پیشرفت مناسب دارد و تطویل باند، نیاز به سرعت بیشتر است.

فرماندار ویژه سقز با اشاره به اینکه نحوه اتصال واریانت مریوان - سقز از جاده سقز - سنندج نیاز به ۲ کیلومتر نیوجرسی دارد، افزود: از پل آدینان تا پلیس راه سقز - سنندج نیاز به نیوجرسی دارد تا از هرگونه تصادفات جاده ای در این مسیر جلوگیری کند.

فرودگاه سقز در سال ۱۳۹۵ به عنوان یک پروژه خاتمه یافته خارج از دستور قرار گرفته بود که به همت استاندار کردستان و مسوولان وقت، دوبار به طرح اعتبار تزریق شد و هم اکنون با تامین اعتبارات لازم، دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی است و پیمانکاران زیادی برای اتمام این طرح فعالیت می کنند.

طول باند این فرودگاه ۲ هزار و ۸۰۰ متر، عرض آن ۳۰ متر و مساحت ترمینال ۲ هزار و ۳۰۰ متر است.

ترمینال و ساختمان جانبی فرودگاه ۸۶ درصد و توسعه سطوح پروازی ۵۲ درصد پیشرفت دارد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha