۱۳ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 84353789
۰ نفر

برچسب‌ها

گردهمایی دوچرخه سواران هوادار بافت تاریخی میبد برگزار شد

یزد- ایرنا- همزمان با ۱۳ خرداد «روزجهانی دوچرخه‌سواری» ،گردهمایی تعدادی از فعالان این رشته ورزشی و هواداران بافت تاریخی میبد با حضور شماری از مسوولان شهرداری ، پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی و جمعیت هلال احمر شهرستان امروز پنجشنبه در نارین قلعه برگزار شد .

به گزارش ایرنا ، سپس حرکت دوچرخه سواران به سمت بافت تاریخی ، مسجد جامع و کاروانسرای شاه عباسی میبد ادامه یافت.

شهردار میبد با قدرانی از همکاری دوچرخه‌سواران در برگزاری این گردهمایی اظهار امیدواری کرد که چنین مراسم‌ هایی برای آگاهی هرچه بیشتر مردم از اهمیت بافت تاریخی این شهر ادامه یابد.

علیرضا نقوی با اشاره به درخواست مردم برای اختصاص فضا به بانوانی که به رشته دوچرخه‌سواری علاقه‌مند هستند، گفت: هم اکنون در پارک بانوان واقع در پارک بهاران ، فضایی آماده برای بانوان در نظر گرفته شد تا دوچرخه سواری کنند.

گردهمایی دوچرخه سواران هوادار بافت تاریخی میبد برگزار شد

وی که رییس هیات دوچرخه سواری شهرستان میبد نیز است، تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر آمادگی دارد، در صورتی که تعداد بانوان به حد نصاب برسد هزینه‌ای برای آموزش آنها اختصاص دهد تا بانوان با حضور مربی در محل تعیین شده فعلی همراه با آموزش به صورت تخصصی در این رشته فعالیت کنند.

شهردار میبد به باغ سلامت بانوان که احداث آن در محل بام این شهر در دستور کار قرار دارد نیز خبر داد.

همچنین مدیر پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی شهر تاریخی میبد در حاشیه این برنامه که با همکاری شهرداری ، پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی و فعالان گروه مجازی هوادار میراث فرهنگی برگزار شد ، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این گرهمایی برای آشتی مردم به خصوص ساکنان بافت تاریخی با دوچرخه  به عنوان یک وسیله  نقلیه غیرموتوری برگزار شد.

عبدالمهدی همت پور افزود: هر خانواده‌ای به ناچار با استفاده از خورو برای تامین نیازها در شهر رفت و آمد دارد ، این در حالی است می‌توان از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه سالم و پاک برای رفع نیازها و حضور در محل کار بهره گرفت.

وی تصریح کرد: اجرای این برنامه برای فرهنگ سازی استفاده از دوچرخه در شهر است و از شهرداری هم خواست  که ایستگاه‌های دوچرخه سواری راه‌اندازی کند تا شاهد شهری بدون دود باشیم.

حدود ۱۰۰ نفر از آقایان در رشته دوچرخه سواری میبد فعالیت دارند و به مناسبت‌های مختلف به اجرای برنامه‌ هایی مانند ۳۰ شب، ۳۰ مسجد در ماه رمضان و نظیر آن می‌پردازند و در قالب ورزش همگانی همچنین برنامه کوهنوردی هم دارند.

سوم ژوئن ۲۰۱۸ برابر با ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ اولین سال روز جهانی دوچرخه سواری بود که همایش ها و مسابقاتی در این راستا در سراسر دنیا برگزار شد.

وسعت بافت تاریخی میبد ۸۰۰  هکتار است و این شهر با داشتن ۳۰۰ بنای تاریخی ثبت ملی از مناطق باستانی و تاریخی کشور محسوب می‌شود.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha