دسترسی ۳۰۵ روستای فارس به اینترنت پرسرعت فراهم شده است

شیراز- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: با احداث و ارتقای ۱۴۲ سایت همراه اول در سال گذشته و ۴۶ سایت این اپراتور در سال جاری، دسترسی ۳۰۵ روستای استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت سیار فراهم شده است.

روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از قول مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس اعلام کرد:‌توسعه ارتباطات در مناطق محروم و کمتربرخوردار از برنامه های اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کاهش شکاف دیجیتال و بهبود کیفیت زندگی در این نقاط است.

وی اظهار کرد: مطابق ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه، می بایست تا پایان برنامه ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار فارس به شبکه ملی اطلاعات متصل شود که با توجه به اینکه استان فارس دارای دو هزار ۳۳۸ روستای بالای ۲۰ خانوار است، تاکنون ۲ هزار و ۱۲۹ روستای بالای ۲۰ خانوار استان معادل ۹۱/۱ درصد از این گونه روستاها به این شبکه متصل شده‌اند که بالاتر از تعهدات قانون برنامه است.
سهرابی بیان کرد:۲ هزار و ۱۲۹ روستای مورد اشاره حداقل به سرویس اینترنت پرسرعت یکی از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، "های وب" و یا اینترنت پرسرعت مخابرات (ADSL) دسترسی دارند که شامل جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۷۴ نفر می شود و شامل ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت برای ۹۶/۷ درصد جمعیت روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان می شود.
وی ادامه داد: در حوزه مکالمه نیز ۲ هزار و ۳۰۰  روستای بالای ۲۰ خانوار استان فارس معادل ۹۸/۴ درصد این روستاها از ارتباط صوت و مکالمه تلفن همراه برخوردارند.
 سهرابی با بیان اینکه وسعت بالای استان و مشکل تامین تجهیزات از مشکلات اصلی توسعه ارتباطات است، ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت برای ۶۰ روستای استان از طریق احداث و ارتقای ۳۵ سایت جدید را از برنامه های استان جهت توسعه ارتباطات روستایی در هفته های آینده عنوان کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha