تعداد بیماران سرپایی کرونا در چهارمحال و بختیاری به یک چهارم رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تداوم روند نزولی کرونا در استان، گفت: تعداد بیماران سرپایی استان در مقایسه با روزهای اوج موج چهارم کرونا به یک چهارم کاهش یافته است.

مجید شیرانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که در روزهای اوج موج چهارم کرونا در استان به طور متوسط روزانه تست ۵۰۰ بیمار سرپایی در استان مثبت می‌شد اما این تعداد در هفته جاری روزانه به ۱۲۵ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین تعداد بیماران بستری با روزانه ۴۰ نفر به یک سوم روزهای اوج موج چهارم کرونا کاهش یافته است و تعداد مرگ و میرهای ناشی از این ویروس نیز به یک دوم رسیده است.

شیرانی روند نزولی کرونا را شکننده دانست و گفت: با هرگونه غفلت و عادی‌انگاری این وضعیت متوقف و روند صعودی شیوع کرونا در استان از سر گرفته می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه نتیجه هرگونه بی‌توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۲ هفته بعد از آن نمایانگر می‌شود، اظهار داشت: تعطیلات نیمه خرداد و احتمال تجمع در ستادهای انتخاباتی۲چالش پیش رو است که با رعایت دستورالعمل‌ها می‌توان به راحتی از آن گذر کرد اما چنانچه در این خصوص همراهی لازم انجام نگیرد احتمال شکل‌گیری موج بعدی کرونا وجود دارد.

شیرانی در ادامه از فوت چهار بیمار جدید در این استان خبر داد و گفت: تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس از ابتدا تاکنون به یک هزار و ۱۰۲ نفر رسیده است.

وی، تعداد بیماران بستری کرونا در استان را ۲۳۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد حال عمومی ۲۴ نفر وخیم است و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایرنا بنا، بر گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۳۲ هزار و ۲۸ مورد نمونه‌گیری در استان انجام گرفته که بر اساس آن ۴۵ هزار و ۵۰۱ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، چهار شهرستان کوهرنگ، خانمیرزا، بن و سامان در وضعیت زرد (خطر متوسط) و سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی (خطر زیاد) شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha