۱۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۶
کد خبرنگار: 953
کد خبر: 84353256
۰ نفر

برچسب‌ها

هرمزگان گرم‌ترین روز خرداد ماه را سپری کرد

بندرعباس – ایرنا – با رسیدن دمای هوا در هرمزگان به ۴۹ درجه سانتیگراد این استان گرم‌ترین روز خود را در خرداد ماه ثبت کرد.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان، دمای هوا در شهرستان رودان در روز چهارشنبه جاری به ۴۹ درجه سانتی گراد رسید و بستک و میناب نیز به ترتیب دمای ۴۸ و ۴۷ درجه سانتیگراد را پشت سر گذاشتند.

دمای هوا در سردشت بشاگرد،‌ حاجی آباد و خمیر نیز به ترتیب ۴۵، ۴۴ و ۴۳ درجه سانتیگراد ثبت شد و دمای بندرعباس در گرم ترین ساعت این روز به ۴۲ درجه سانتیگراد رسید.

شهرستان پارسیان با ۴۱ درجه، قشم (دریایی) با ۳۸ درجه، کیش با ۳۷ درجه، لاوان با ۳۶ درجه سانتیگراد این روز را پشت سر گذاشته‌اند و ابوموسی و جاسک دمای ۳۵ درجه، سیری ۳۴ درجه، قشم (فرودگاهی) و بندرلنگه نیز دمای ۳۴ درجه ثبت کردند.

مدیرکل بحران استانداری هرمزگان در این زمینه گفت: وضعیت دمایی این استان با توجه به اقلیم گرم منطقه، روزانه رصد می‌شود.

مهرداد حسن‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اداره کل هواشناسی هرمزگان مامور شده شرایط دمایی استان را چند نوبت در شبانه روز به مدیریت بحران استانداری هرمزگان اعلام کند.

وی ادامه داد: براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان دمای هوای این استان در گرم ترین ساعت‌ها در نهایت به ۴۸ درجه سانتی گراد می‌رسد و به ۵۰ درجه سانتی گراد نخواهد رسید.

وی اضافه کرد: چنانچه دمای هرمزگان به بالای ۵۰ درجه برسد اداره‌های دولتی را تعطیل می‌کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha