بنیاد برکت ۲۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در بانه پرداخت کرد

سنندج- ایرنا- فرماندار بانه گفت: بنیاد برکت در راستای تحقق شعار سال، ۲۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بدون بهره به روستاییان این شهرستان پرداخت کرد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل رستم پور روز پنجشنبه در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی بانه با محوریت تحقق شعار تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و مشارکت مردم در انتخابات سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: در این شهرستان در راستای اجرای اشتغال روستاییان سال گذشته ۱۵۰ میلیارد ریال پیش بینی شده بود که تاکنون با همکاری و همراهی ارگان های مربوطه ۲۲۰ میلیارد ریال جذب شده که این اقدام ارزشمندی در راستای اشتغالزایی روستاییان است.

وی با اشاره به برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری در بانه افزود: اقدامات انجام شده در زمینه توسعه سرمایه گذاری در بانه باعث جهش اقتصادی استان کردستان می شود و سرمایه گذاران خارجی را جذب می کند.

رستم پور اظهار داشت: شرکت صنعتی بانه با کمبود زمین مواجه است که این نشان دهنده رغبت سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در طرح های تولیدی و اشتغالزایی است و تلاش برای ایجاد شهرک صنعتی شماره ۲ نیز انجام می شود.

وی افزود: برای ایجاد شهرک شماره ۲ چند محل با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شناسایی شده و برای احداث این شهرک از ۱۵ تا ۵۰ هکتار پیش بینی شده است.

فرماندار شهرستان بانه در بخش دیگری از سخنانش گفت: نهایت تلاش را برای برگزاری انتخابات سالن توسط هیات اجرای، هیات بازرسی و نظارت  انجام شده و جلسات امنیتی انجام و طرح های امنیتی نوشته شد.

وی افزود: آنچه مردم انتخاب می کنند اصلاح است و تاکید مقام معظم رهبری بر حضور حداکثری است که این بستر در شهرستان با افزایش شعبات پیگیری شده و نیاز است که همه ما شوق و رغبت مردم در انتخابات را بیشتر کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت:مجوز محصولات فرهنگی و هنری و کارگروهی در زمینه طراحی مد و لباس با همکاری فارع التحصیلان این رشته ها راه اندازی شده و در نیمه دوم امسال جشنواره مد و لباس مناطق کردنشین نیز برپا می شود.

حمیدرضا خوشبخت افزود: اجاره بهای مستاجرین حوزه فرهنگی که مستاجر اداره اوقاف و امور خیریه هستند حداقل اجاره بها در نظر گرفته شده و تعدادی از اماکن آموزش و پرورش در حوزه فرهنگی و هنری قرار گرفت.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha