یورو۲۰۲۰؛ درخواست مقامات فوتبال مسکو برای خروج از فهرست نارنجی دانمارک

تهران- ایرنا- مقامات فدراسیون فوتبال روسیه از کشور دانمارک درخواست کردند تا اجازه ورود هواداران روسی را به این کشور برای دیدار این دو تیم در یورو ۲۰۲۰ صادر کنند.

به گزارش ایرنا، دانمارک قرار است روز ۲۱ ژوئن(۳۱ خردادماه) در کوپنهاگ میزبان روسیه در دیدار از گروه دوم باشد؛ دیداری که آخرین نبرد این دو تیم در نخستین مرحله این تورنمنت محسوب می‌شود.

ورزشگاه پارکِن در پایتخت دانمارک جواز حضور دست کم ۱۱ هزار هوادار را برای هر چهار دیداری که این کشور میزبانی می‌کند، صادر کرده اما ظاهرا هواداران تیم ملی روسیه در این فهرست جایی ندارند.

روسیه در حال حاضر از لحاظ وضعیت کووید-۱۹، در فهرست «نارنجی» کشور دانمارک بوده و این بدان معنا است که مسافرانی که از روسیه به عنوان کشور غیرعضو اتحادیه اروپا، قصد ورود به این کشور را دارند باید «دلیل مقاعد کننده‌ای» داشته باشند.

براساس اعلام یوفا، دیدارهای یورو ۲۰۲۰ در فهرست سفرهای ضروری قرار نداشته و هیچ معافیتی برای دارندگان بلیت این بازی‌ها لحاظ نشده است.

باتوجه به اینکه انتظار می رود حدود ۲ هزار و ۵۰۰ هوادار روسی رسید بلیت های خود را برای دیدار ۲۱ ژوئن دریافت کنند، این موضوع مقامات فوتبال روسیه را در بهت فرو برده است.

«السکاندر آلائف» دبیرکل اتحادیه فوتبال روسیه در نامه ای به «مارتین کالن» مدیر اجرایی اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) در خصوص تصمیم مقامات دانمارک ابراز نگرانی کرد و نوشت: اتحادیه فوتبال روسیه در مورد شرایط مرتبط با عدم امکان ورود هواداران تیم ملی روسیه به دانمارک برای تماشای دیدار گروهی مرحله پایانی یورو ۲۰۲۰، به شدت نگران هستند؛ هوادارانی که بلیت بازی را خریداری کرده‌اند.

در سوی مقابل اما در جریان هفت دیداری که قرار است به میزبانی سن پترزبورگ روسیه برگزار شود، هواداران می توانند بدون ویزا و تنها به شرط داشتن بلیت بازی، کارت هوادارای و جواب منفی تست کرونا در ورزشگاه محل برگزاری دیدارها حاضر شوند.

شهرهای میزبانی این تورنمنت کرونازده از حیث تعداد هواداران مجاز به ورود به ورزشگاه‌ها از ۲۵ تا ۴۵درصد ظرفیت ورزشگاه در هشت شهر تا دست کم ۵۰درصد در سن پترزبورگ و باکو و حتی ۱۰۰درصد ظرفیت در بوداپست متغیر است.

تیم‌های ملی روسیه، دانمارک، فنلاند و بلژیک در گروه دوم یورو ۲۰۲۰ هم‌گروه هستند.

جام ملت‌های اروپا قرار است از ۱۱ ژوئن تا ۱۱ جولای سال جاری(۲۱ خردادماه تا ۲۰ تیرماه ۱۴۰۰) با حضور ۲۴ تیم در ۱۱ شهر اروپا برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha