بازی‌های مسابقات انتخابی فوتبال ناشنوایان آسیا در کیش اعلام شد

کیش - ایرنا - جزئیات ۱۷ بازی رقابت‌های فوتبال انتخابی المپیک ۲۰۲۲ ناشنوایان که از عصر امروز در جزیره کیش آغاز می‌شود اعلام شد.

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رقابت ها با حضور هفت تیم ملی کشورهای آسیایی از امروز ۱۲ تا ۲۰ خرداد سال جاری در ۲ زمین وزشی المپیک ۱ و ۲ این جزیره برگزار می شود.

عزیر الله فرضی پور با بیان اینکه هفت تیم حاضر در قالب ۲ گروه به صورت ضربدری برای کسب جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۲ به مصاف هم می روند افزود: در گروه A این مسابقات ایران، عراق و مالزی و در گروه B نیز تیم های ملی کره جنوبی، تایلند، ازبکستان و افغانستان همگروه هستند.

وی اضافه کرد: این رویداد از ساعت ۱۸ امروز آغاز می شود که ساعت ۱۸ ایران در زمین چمن المپیک ۱ با مالزی و کره جنوبی نیز با ازبکستان در این ساعت در زمین المپیک ۲ دیدار و تایلند و افغانستان نیز ساعت ۲۲ در زمین المپیک ۲ با هم رقابت می کنند.

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش یادآور شد: پس فردا جمعه ۱۴ خرداد دومین روز مسابقات این رویداد است که در ان عراق با مالزی ساعت ۱۸ در زمین المپیک ۲ و تایلند و ازبکستان همان ساعت در زمین شماره ۱ المپیک و کره و جنوبی با افغانستان ساعت ۲۲ در زمین شماره ۱ المپیک دیدار خواهند کرد.

وی اظهار داشت: یکشنبه ۱۶ خرداد روز سوم مسابقات نیز ساعت ۲۰ و ۳۰ در زمین شماره ۱ ایران به مصاف عراق می رود و ساعت ۱۸ در زمین شماره ۲ تیم ازبکستان با افغانستان و ساعت ۲۰ و ۳۰ تایلند با کره جنوبی مقابل هم قرار می گیرند.

فرضی پور با بیان اینکه ۲ تیم اول هر گروه به مرحله نیمه نهایی راه پیدا می کنند افزود:  چهار تیم راه یافته در روز سه شنبه ۱۸ خرداد ساعت های ۱۸ و همچنین ساعت ۲۰ و ۳۰ در هر ۲ زمین به مصاف هم می روند.

وی با بیان اینکه تیم های اول تا چهار به صورت همزمان در ۲۰ خرداد برای کسب مقام قهرمانی و رده بندی با هم رقابت خواهند کرد اضافه کرد: چهار تیم برتر این مسابقات در نهایت جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ ناشنوایان جهان را دریافت می کنند.

آیین افتتاحیه این مسابقات ساعت ۱۹ و ۳۰ امروز با حضور نمایندگان کنفدارسیون آسیا و اقیانویسه ورزش های ناشنوایان این مسابقات آغاز می شود برگزار می شود.

کیش دارای  ۴۲۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر سرانه فضای ورزشی کل کشور و چهار استاندارد برابر میزان جهانی است‌.

هم اکنون ۳۸ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.

جزیره کیش هم اکنون ۴۴ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۸ کیلومتری کرانه باختری ایران واقع شده است.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha